Науковці покращили прогноз обсягів сільськогосподарського виробництва

3 грудня 2018 77 0
Науковці покращили прогноз обсягів сільськогосподарського виробництва

Уточнені дані Державної служби статистики України станом на 1 листопада 2018 р. дають підстави для оцінки обсягів сільськогосподарського виробництва не за середнім, як повідомлялося раніше, а за оптимістичним сценарієм прогнозу. Про це повідомив академік НААН, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, передає SuperAgronom.com.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, уточненими з урахуванням оновлених статистичних даних та поточної динаміки, обсяги валової продукції сільського господарства у 2018 р. збільшаться проти минулорічних показників на 7,7% і становитимуть 268,2 млрд грн (у постійних цінах 2010 р.).

Валова продукція рослинництва прогнозується на рівні 198,5 млрд грн — на 10,6% більше, ніж торік.

«Цього року очікується збільшення обсягів виробництва зернових, зернобобових та олійних культур, кукурудзи, рису, картоплі, овочів, плодово-ягідних культур і винограду. Водночас зменшиться виробництво пшениці, жита, гороху, гречки, вівса, проса, сорго та цукрових буряків», — йдеться в повідомленні.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, валова продукція тваринництва очікується на рівні 69,7 млрд грн, що на 0,1% перевищить показник 2017 р.виробн

Виконано за допомогою Disqus