Розвиток бджільництва має стати загальнодержавним пріоритетом — Гадзало

27 вересня 2018 135 0
Розвиток бджільництва має стати загальнодержавним пріоритетом — Гадзало
Kurkul.com

Виконання Програми розвитку бджільництва до 2020 р. має стати загальнодержавним пріоритетом. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.

Щороку в нашій країні виробляється близько 80 тис. т меду. Більшість українського меду експортується.

«Проте у першому півріччі маємо негативну тенденцію: експорт скоротився суттєво, на 43% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Основними причинами цього є масові отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами, погіршення стану кормової бази. Сьогодні край необхідно удосконалити державний контроль за виробництвом, обігом та використанням засобів захисту рослин. Потребує також розвитку державна політика, спрямована на вирішення кризових явищ та створення умов для динамічного розвитку галузі бджільництва», — сказав Ярослав Гадзало.

Зі свого боку НААН має зосередитися на науковому забезпеченні Програми розвитку бджільництва до 2020 р.  Зокрема, на спрямованій роботі з виробництва насіння перспективних кормових  культур-медоносів, розробленні нових та вдосконаленні існуючих технологій виробництва продукції, відпрацюванні пропозицій щодо удосконалення форм і методів державної підтримки галузі, створенні аспірантури для забезпечення кадрами  вищої кваліфікації  тощо.

Виконано за допомогою Disqus