Директор аграрного ліцею на Миколаївщині незаконно здавав землю в оренду

30 вересня 2018 149 0
Гроші в землі
Гроші в землі

Первомайська місцева прокуратура пред’явила позов до Маринівського професійного аграрного ліцею та фізичної особи-підприємця про визнання недійсними договорів про спільний обробіток земельної ділянки державної форми власності площею 227,9 га та вартістю 6 млн грн.

Про це стало відомо із офіційного сайту прокуратури Миколаївської області.

Підприємця зобов’язали повернути зеиельну ділянку постійному користувачу.

Правоохоронці встановили, що зазначена земельна ділянка перебуває на праві постійного користування у Маринівського професійного аграрного ліцею, яка виділена закладу для ведення особистого підсобного господарства у 1992 році.

У березні 2017 року директором ліцею укладено два договори про спільний обробіток земельних ділянок площею 135,7 га та 92,2 га з підприємцем, які передані останньому на підставі актів прийому-передачі.

Вивченням умов договорів прокуратурою установлено, що останні укладено сторонами з метою приховання іншого правочину — договору оренди землі. Однак, як постійний користувач землі, ліцей не наділений повноваженнями щодо передачі її в оренду. Крім того, внаслідок незаконних дій відповідачів фактично змінено цільове призначення землі, яка стала використовуватися у комерційних цілях для товарного сільгоспвиробництва.

Після звернення місцевої прокуратури до суду відповідачами укладено додаткові угоди про дострокове розірвання спірних правочинів. Крім того, на підставі актів прийому-передачі від 27 серпня 2018 року земля повернута постійному користувачу — Маринівському професійному аграрному ліцею.

За таких обставин, Первомайська місцева прокуратура звернулась до суду із заявою про закриття провадження у справі щодо позовної вимоги про зобов’язання підприємця повернути землю постійному користувачу у зв’язку із відсутністю предмету спору, яка задоволена. В іншій частині позовні вимоги залишено без змін. Розгляд справи триває.

Виконано за допомогою Disqus