Інвентаризація земель поповнить бюджети громад на мільйони гривень

1 жовтня 2018 254 0
Леонід Корейба, голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні
Леонід Корейба, голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні

На третьому засіданні Клубу Земельних Інтересів, що відбувся у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному «Програмою U-LEAD з Європою», голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні Леонід Корейба розповів про особливості безкоштовної інвентаризації с/г земель на прикладі Чоповицької ОТГ, що на Житомирщині.

«Головними об’єктами інвентаризації стали землі колективних сільськогосподарських підприємств. У процесі децентралізації громади поступово отримують повноваження щодо даних земель, проте, не завжди встигають їх «осягнути» та використати на користь громади», — ідеться в повідомленні.

Так, у вересні 2016 р. Закон №1533-8 надав можливість укладати договори оренди на земельні ділянки, власники яких померли. А вже з січня 2019 р., відповідно до Закону №6049-д, ОМС будуть розпорядниками і невитребуваних паїв.

«У результаті інвентаризації було встановлено, що з 3388 паїв, що є на території громади, загальною площею понад 6,6 тис. га  — третина (1006 ділянок площею 2039 га) відсутня в Державному земельному кадастрі», — зазначили на засіданні клубу.

Оскільки кадастровий номер є істотною умовою укладання договору оренди, то таких договорів немає, що є прямими втратами до бюджету. Серед цієї тисячі є 337 ділянк, власники яких померли.

«Саме ідентифікація таких ділянок є одним з головних результатів інвентаризації для об’єднаних громад. Повноваження на укладання договорів громади вже мають, проте, не знають, де та в якій кількості дані ресурси (ділянки) знаходяться», — повідомив Леонід Корейба.

Він додав, що при укладанні договорів оренди, при середній нормативній оцінці по громаді 37 тис. грн, враховуючи 12% від НГО, при цьому громада може додатково залучити до бюджету 1,2 млн. грн.

Виконано за допомогою Disqus