ОТГ на Житомирщині першою долучилася до програми безкоштовної інвентаризації земель

9 жовтня 2018 103 0
Михайло Філоненко, голова Чоповицької ОТГ
AgroPolit.comМихайло Філоненко, голова Чоповицької ОТГ

В Україні стартував проект з із безкоштовної інвентаризації земель, який реалізує Центр розвитку земельних правовідносин в Україні. Голва Центру — Леонід Корейба. Першою громадою, що долучилася до цього проекту стала Чоповицька ОТГ, що на Житомирщині. Про це йдеться в інтерв’ю на AgroPolit.com.

На меті проекту — ідентифікувати земельні ділянки, які не зареєстровані в Державному земельному кадастрі, щоб у місцевий бюджет надходили всі кошти за оренду землі.

«Не раз вивчали питання, як зробити інвентаризацію земель на території нашої ОТГ. Задавалися цим питанням тому, що в громаді треба наводити лад. Нам необхідні додаткові ресурси. Тим більше, до громади приєдналися нові території, й хтозна, що там робиться. Потрібно було все власноруч перевірити, обійти, переточкувати кожну земельну ділянку. І я знаю, що це коштує недешево. Тож коли голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні Леонід Корейба запропонував нам взяти участь у проекті, ми вирішили спробувати і погодилися. Тим більше, від нас не вимагали жодних фінансових вкладень, жодних зобов’язань ми не підписували», — зауважив голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко.

Дослідження в рамках проекту показало, що у держгеокадастрі відсутні дані про третину паїв у громаді.

«Саме ідентифікація таких ділянок є одним із головних результатів інвентаризації для об’єднаних громад. Повноваження на укладання договорів громади вже мають, проте не знають, де та в якій кількості дані ресурси (ділянки) розташовані», — повідомив Леонід Корейба

За словами голови ОТГ, будуть організовуватися зустрічі із агровиробниками, які зареєстрували не всі паї.

«У нас на руках є карти з даними про незареєстровані паї, ми підрахуємо, скільки коштів місцевий бюджет недоотримує, яка сума ПДФО з кожного паю не надійшла до бюджету. У нас будуть конкретні цифри. Тому ми будемо переконувати агровиробників зареєструвати всі паї. Якщо ж нас не почують, будемо звертатися в податкову. Але я думаю, що до цього не дійде, зважаючи на велику конкуренцію і боротьбу за земельні ділянки. Звичайно, вони всі скаржаться, що не вистачає держреєстраторів, не вистачає часу. Однак паї треба зареєструвати, і ми будемо цього вимагати», — наголосив Михайло Філоненко.

Від проекту у громаді очікують налагодити більш чіткий порядок у відносинах між орендарями і пайовиками, оскільки зараз є багато непорозумінь, більш-менш вирівняти ціни за оренду землі та виявити нові ділянки.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 18°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

65%