Вартість товарних яблук котиться донизу — огляд цін на фрукти

1 жовтня 2018 1064 0
Вартість товарних яблук котиться донизу — огляд цін на фрукти
Kurkul.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Яблуко Гала

Стабільно донизу! Саме так котиться ціна на товарне яблуко Гала не тільки в садах у фермерів, а й в мережах супермаркетів. Кожного з останніх трьох тижнів ціна падала приблизно на 10-15% і цього тижня прилавки рясніли цифрами не вище 10 грн/кг, в той час як в садах цінники найчастіше опускалися нижче 5 і навіть 4 грн/кг.

Така динаміка пов'язана не тільки з тим, що в цьому році аграрії зібрали врожай вищий, ніж торік, але і з неготовністю до системного експорту на високомаржинальні ринки. Вимоги до яблук, на більшості ринків імпортозалежних країн, не настільки недосяжні і при правильному системному підході до якості сортування та доробки, яблука легко реалізовувати.

Так, наприклад, в Сингапурі, куди звернені практично всі погляди української експортної «бригади», ціна в магазинах на яблука Гала досить стабільна і сягає майже $6/кг.

У цьому сезоні українська Гала вже попливла на ринок ОАЕ, де ціна не така висока, як у Азіатському регіоні, але і транспортна складова не настільки довга і ризикована. У Дубаї ціна в роздріб на 1кг яблука Гала сягає 85-86 грн/кг, що теж має мотивувати українських виробників фруктів:

Наше яблуко заявило про себе в минулому сезоні досить голосно і FreshBot сподівається, що у цьому сезоні зміцняться позиції української продукції на зовнішніх ринках.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus