Нардепи закликають виділити бюджетні кошти виробникам готової продукції

2 жовтня 2018 73 0
Олександр Бакуменко та Леонід Козаченко, народні депутати
AgroPolit.comОлександр Бакуменко та Леонід Козаченко, народні депутати

Державну підтримку для АПК потрібно надавати аграріям, виробництва яких утворюють додану вартість. Такої думки дійшли нардепи, представники профільного аграрного комітету ВР та експерти АПК, які зібралися у Києві на круглий стіл «Бюджетний пиріг-2019: можливості та виклики». Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, що на 2019 р. уряд передбачив на держпідтримку 6,9 млрд грн (на 600 млн грн більше, ніж на 2018 р.), але наразі в парламенті готуються законодавчі зміни, щоби збільшити її до 12,4 млрд грн. Нині з бюджету використано близько 11% виділених на цей рік коштів. 

«Перед тим як запускати програму підтримки АПК, слід змінити принципи виділення та розподілу бюджетних коштів», — заявив в.о. голови аграрного комітету, народний депутат Олександр Бакуменко.

За його словами, потрібно з бюджету надавати кошти виробникам готової продукції. Адже точка зростання в АПК — це створення доданої вартості.

«Наприклад, що дає торгівля зерном? 1 т зерна — це $200. Яка при цьому створюється додана вартість під час виробництва такої продукції? Нульова. Адже виробили зерно, продали, заробив суб’єкт ринку, який продавав на маржинальності… Якщо говорити про тваринництво й переробку, то там це ж зерно переробляють на комбікорм, його дають тваринам, тобто на кожному етапі виникає додана вартість. Сировину (м'ясо) переробляємо у готову продукцію — ковбаси. Після цього ця продукція тваринництва потрапляє у ритейл. Тобто, на кожному етапі ми отримуємо при цьому додаткове працевлаштування для українців, податки і так далі. Це і є найправильніший шлях», — вважає нардеп.

Він додає ще одну умову. 

«Програма держпідтримки має даватися білому, прозорому та чесному бізнесу, який має зареєстровані активи, який платить офіційну зарплату, податки. Давати комусь іншому підтримку за кошти платників податків —нелогічно», — продовжує Олександр Бакуменко.

Його думку підтримали й інші учасники круглого столу. Так, народний депутат Леонід Козаченко заявив:

«Обов'язково необхідна підтримка дрібного товаровиробника. Перший законопроект вже прийнято (щодо сімейного фермерства та «відбілювання» бізнесу)… У нас на підході закон про кооперацію господарств + підтримка органічного виробництва. Це дасть зайнятість громадянам на виробництві, а держава отримає додаткові податки. Приватний підприємець зможе організовано зайти на ринок», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus