На Запоріжжі почали збирати шафран

12 жовтня 2018 1164 0
На Запоріжжі почали збирати шафран
pixabay.com

Вслід за колегами з Херсонщини, родина фермера Кирила Кочергіна з села Матвіївка у Запорізькій області почала вирощувати шафран. Зараз у родина вирощує 9 тис. цибулин на 2 сотках. Про це повідомляє zanoza-news.com.

Родина розпочинала з вирощування полуниці та малини 5 років тому. Але через низьку ціну та високі затрати на виробництво почали цікавитися нішевими культурами.

На одному із Кочергіни познайомилися з виробниками цієї приправа з Херсонщини. Вони ж і допомогли з закупкою цибулин та розповіли технологію висадки, збору та сушки.

«Вирішили почати з малого, висадили близько 9 тис.цибулин. Штука в роздріб коштує близько 6-10 грн, залежить від розміру і ваги, оптова ціна то від $7 до 15/кг. Перш, ніж їх садити, ми підготували грунт. Наш посушливий клімат шафрану підходить. Його можна просто посадити, не поливати, нічим не підживлювати. Посадка була на початку серпня, вже в 20-х числах вересня почали прокльовується листочки, а 1 жовтня зацвіли. Цвіте шафран близько місяця і лише восени, пік цвітіння триває 2 тижні», — розповідає Кирило Кочергін.

Збирає урожай родина своїми силами.

«Щоб отримати 1 г спеції, потрібно зібрати близько 150 квіток. У кожній квітці 3 рильця, значить виходить в грамі приблизно 450 рилець. У пік цвітіння ми збираємо по 3-4 тис. квіток за день. Часу йде дуже багато, особливо щоб розібрати квітки і посушити, процес трудомісткий», — продовжує фермер.

Шафран — рослина багаторічна, тому за рахунок розмноження цибулин родина планує збільшити площі під шафраном.

Поки ж зі своєї ділянки фермери планують зібрати від 60 до 100 г шафрану. Спецію реалізовуватимуть роздрібним покупцям. За 1 г шафрану запорізького виробництва просять 195 грн. Світові ціни на шафран складають від $3 до $30-35/1 г.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 3°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

59%