Лікарські трави в дефіциті й дорожчають — Пундор

12 жовтня 2018 697 0
 Лікарські трави в дефіциті й дорожчають — Пундор
travniku.com

Ринок українських лікарських рослин оцінюється в 500 млн грн/рік. При цьому, в країні спостерігається дефіцит таких рослин як м’ята, меліса і шавлія та солодка. Про це повідомив експерт з агроефективності Мирон Пундор під час виставки-конференції «Трав’яний бізнес — 2018».

Захід проходить за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, що реалізується асоціацією MEDA за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади (GAC).

«Цього року в дефіциті українських підприємств — м’ята та меліса, а також шавлія та корені солодки. Через масовий відтік трудових ресурсів з України, ціна на суцвіття липи зросла до $10/кг, а вартість сушеної шипшини піднялася в ціні до $1,43/кг. Та ж сама лікарська ромашка, на сьогодні, переважно імпортується до України», — наголосив на проблемах галузі Мирон Пундор.

За його словами, на експорт Україна спрямовує лікарських трав на суму близько $250 млн грн, а найбільш перспективним експортним напрямком для українських виробників лікарських рослин є ринок ЄС.

За даними фахівця, протягом 9 місяців цього року Україна експортувала лікарської сировини на $8,8 млн.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою