Сімейне господарство навчилося заробляти сотні тисяч гривень на травах

22 січня 2020 692 0

Родина Прудивусів із Хмельниччини започаткувала сіймейний бізнес, а саме вирощування лікарських трав та виготовлення чаїв. Про це повідомляє www.golos.com.ua.

Читати більше: ТОП-5 найперспективніших лікарських рослин для фермерів

Бізнес зародився ще 20 років тому.

Обробляє родина майже 30 га землі. Попри наявність техніки, покладатися доводиться здебільшого на ручну працю.  Квіти потрібно вчасно і бережно зібрати, а потім висушити зі знанням справи. Тільки тоді заготовлену сировину можна продати фармакологічним підприємствам. А ще — використати для виробництва чаїв.

Асортимент культур чималий — на оброблених полях добре ростуть фенхель, шавлія, розторопша, валеріана, меліса, ехінацея, нагідки, кріп та багато іншого.

Окрім цих рослин родина заготовляє ще й такі дикорослі лікарські рослини, як деревій, підбіл, звіробій, пижмо тощо.

Щороку сімейне господарство вирощує до 20 т лікарських рослин. А загалом переробляє разів у десять більше. Це завдяки тому, що активно співпрацюють з місцевим населенням.

Прудивуси купують сировину для переробки у жителів сусідніх сіл. Також родина закупляє і дикорослі трави у населення.

За словами головни родини Миколи Прудивуса, попит на такий продукт на українському ринку чималий, адже вітчизняний ринок забезпечений власними лікарськими травами менш як наполовину. Решту фармакологічні та торгові компанії купують за кордоном.

«Уявіть, глуха кропива на ринку лікарської сировини вже стала дефіцитом. То якщо її не можна зібрати в природі, чому ж не вирощувати в культурі? І мати з цього непоганий заробіток. Українські трави з легкістю можуть позмагатися зі своїми закордонними родичами. Були б тільки охочі ними перейматися», — вважає Микола Прудивус.

Родина Прудивусів стверджує, що лише на чаях за сезон можна заробити декілька сотень тисяч гривень. Якщо ще продавати лікарські трави як сировину для фармакологічної чи косметичної промисловості, то сума подвоїться, а то й потроїться.

Висушують трави також екологічно чистим методом. Котли в сушарках працюють на дровах. А в літню спеку навчилися використовувати ще й гаряче повітря — його насосом подають з-під даху, а то й просто з вулиці. Родинний бізнес активно розвивають, то ж окрім чаїв почали виготовляти косметичну лавандову воду, і ця лінійка продукції розширюватиметься. Тож хочуть доповнити свій асортимент наливками. У найближчих планах — розвивати виробництво кулінарних спецій із фенхелю, кропу, чебрецю, м’яти, меліси. 

Аби показати всю красу свого краю родина також хоче створити власний екопарк, куди б могли приїжджати туристи.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 17°

Вітер

1.2м/с

Опади

0мм

Вологість

54%