Україна, маючи величезний потенціал вирощування лікарських рослин, має слабкий експорт. Більш того імпортує іноземну лікарську сировину та посідає відповідно 68 місце — серед імпортерів та 35 місце серед експортерів. За словами директора компанії «Добротрав» Євгена Шумейко, ринок експорту лікарської рослинної сировини може зросте у 2023 р. до $25-30 млн. Повідомляє uhbdp.org.
В 2018 р. Україна експортувала 4,4 т, це на 700 т більше ніж у 2017 р., в грошовому еквіваленті це виглядає так: 334 млн грн — минулого року, 197 млн грн — у 2017 р. Середня вартість експортного кілограму з України — $2,79.
Читати за темою: ТОП-5 найперспективніших лікарських рослин для фермерів
Обсяг нашого трав’яного експорту, у 7 разів менше польського.
Культури, перспективні для експорту в 2019 р.:
Культури, що є в дефіциті на вітчизняному ринку: коріння алтея лікарського, валеріани лікарської, ехінацеї лікарської, лопуха, пелюстки волошки, соняшнику, нагідок, цвіт лаванди, ромашки, тмину та багато інших.
Спеціаліст з вирощування лікарських трав Олександр Губаньов рекомендує одночасно займатися 4-6 культурами, а це простіше робити спільно. Трави вимагають індивідуального підходу, багато ручної праці — кооператив може з цим впоратися.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.