В Україні зростають площі деградованих грунтів — науковець

25 жовтня 2018 138 0
В Україні зростають площі деградованих грунтів — науковець

В Україні постійно зростають площі деградованих грунтів. Про це повідомив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин», кандидат біологічних наук Володимир Конограй під час круглого столу «Деградація ґрунтів та шляхи їх очищення», який презентувала Продовольча та сільськогосподарська організації ООН (ФАО).

За його словами, основною причиною деградації ґрунтів є господарська діяльність людини.

«Якщо людина «переступає поріг» екологічно допустимого навантаження на ґрунт, він деградує. Причиною може бути як винесення з ґрунту макро- та мікроелементів внаслідок сільськогосподарської діяльності, так і антропогенні забруднення. Сьогодні через ці процеси площі деградованих ґрунтів в Україні невпинно зростають», — відзначає вчений.

Відновити деградовані землі важко, але можливо. Для цього потрібно ввести моніторинг грунтів.

«Відновити деградовані землі дуже важко, але можливо. Передусім, потрібно налагодити моніторинг ґрунтів і розробити комплекс ґрунтоохоронних заходів. Для цього необхідно дослідити вміст макро- та мікроелементів у ґрунті, показники його кислотності та кількість гумусу. Лабораторний комплекс «Інституту здоров’я рослин» проводить дослідження ґрунту на найбільшу в Україні кількість показників. На основі результатів цих досліджень та польових виїздів на місцевість наші науковці розробляють рекомендації зі зменшення процесів деградації ґрунтів та підвищення рівня їх родючості», — пояснила керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров'я рослин» Ірина Перехрест.

Учасники круглого столу дійшли думки про необхідність розробки механізму відповідальності землевласників і землекористувачів за шкоду, яку вони наносять екології України.

Виконано за допомогою Disqus