Через бюрократичну тяганину в порту загинуло понад 100 овець

25 жовтня 2018 637 0
Через бюрократичну тяганину в порту загинуло понад 100 овець

Майже два тижні у порту «Чорноморськ» (Одеська область) простоює фура з 300 вівцями романівської породи. Половина тварин вже загинули. Про це повідомляє УНІАН.

Фура з тваринами прибула з Туреччини 12 жовтня. За цей час половина тварин вже загинула від голоду та отруєння трупною отрутою.

За словами співробітників потру, фура застрягла на п’ятому причалі через бюрократичну тяганину.

Живий вантаж належить підприємству «Украніксар» (Дніпропетровська область), що спеціалізується на розведенні овець і кіз.

«Через якісь формальності овець в Україну не пустили. Тварини гниють живцем, навколо — сморід, мухи, черв'яки... У будь-який момент може бути епідемія», — повідомили співробітники порту.

Як повідомила директор «Украніксар» Олена Севинч, до Туреччини фуру було відправлено поромом 6 жовтня, але одержувач за вантажем не з'явився. Тому, без проходження митного контролю, фуру з вівцями було відправлено назад в Україну, і в порт «Чорноморськ» вона прибула 12 жовтня.

«Тут ветеринари заборонили в'їзд в Україну, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними. Сказали, мовляв, тільки на утилізацію, проте навіть для цього жодних документів не надають», — розповіла директор підприємства.

За її словами, вона зверталася в різні відомства, в тому числі в Держспоживслужбу в Києві, де їй спочатку заявили, щоб вона повернула овець до Туреччини або «утилізувала здорових тварин». На цей час директор просить дозволу на утилізацію, але в зазначеній службі їй відповіли, що запит буде розглянутий в порядку черги.

Олена Севинч додала, що намагається поїти і годувати тварин, але дотягнутися до всіх неможливо. Всі 300 овець — молоді особини, багато з них при відправленні до Туреччини були вагітні, але зараз у порту вони «втратили плоди».

Директор також наголосила, що живе в кабіні скотовоза, бо їй ніде більше перебувати. Крім того, керівництво «Чорноморська» проблему ігнорує. Їй відмовляють у виписці перепустки, через що жінка не залишає територію порту, бо назад не зможе повернутися.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.7м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%