Імпорт столового буряка розпочався в сезон його збору в Україні

8 листопада 2018 325 0
Імпорт столового буряка розпочався в сезон його збору в Україні
pixabay.com

Ще влітку стало зрозуміло, що погода не сприяє гарному врожаю овочів борщового набору. Але мало хто очікував побачити імпортні овочі вже восени, в сезон їх збору в українських господарствах. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Не весь зібраний обсяг закладається в сховища, частина обов’язково продається одразу після збирання. Саме тому, восени пропозиція на ринку найбільша і ціни, відповідно, відносно низькі. Але так було в минулі сезони, цього ж року українські виробники вирішили притримати на зберіганні чим більше овочів», — ідеться в повідомленні.

Через те, що на український овочевий ринок зайшла імпортна продукція, ціни на овочі тримаються на досить високому рівні.

«Ми почали імпортувати «борщовий набір» ще в жовтні. Тоді ми побачили на гуртових ринках першу моркву з Білорусі, потім цибулю з Казахстану, тепер прийшла черга буряка, він теж завозиться з Білорусі. Все це говорить про те, що більшість українських фермерів, як і раніше, розраховують заробити на спекуляції, сподіваються зірвати куш навесні. Але той факт, що українські роздрібні мережі вже почали співпрацю із імпортерами аж ніяк не на користь нашим господарствам», — повідомила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, імпорт — це збільшення внутрішньої пропозиції, а це вже не на користь подальшому зростанню ціни. По-друге українські фермери втрачають привабливість в очах організованого рітейлу — потужного каналу збуту.

Станом на 7 жовтня 2018 р., на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» імпортний буряк пропонується в максимальному ціновому діапазоні 7-7,5 грн/кг, завдяки досить високій якості. Для порівняння, український якісний буряк коштує 7-8 грн/кг, а продукція нижчою якості пропонується по 6-6,5 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus