Реклама

Ціни на столовий буряк знизилися під тиском збільшення пропозиції

12 лютого 2019 443 0
Ціни на столовий буряк знизилися під тиском збільшення пропозиції
pixabay.com

Впродовж вихідних столовий буряк на вітчизняному ринку подешевшав більш, ніж на 20%. Зниження ціни відбулось за рахунок просідання мінімальних цін, тоді як максимальний ціновий поріг майже не змінився. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Станом на 11 лютого 2019 року, на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» діапазон цін на столовий буряк був 5-10 грн/кг. 

«Найвищу ціну пропонують імпортери, їх продукція дійсно сьогодні найбільш якісна. Найнижчу ціну за буряк встановлює населення. Така пропозиція дуже часто з’являється на ринку в кінці зими, особливо в сезони з високими цінами і, до речі, може суттєво впливати на середній показник цін в другій половині сезону. Поступово зростає пропозиція дрібного не дуже якісного буряка і від комерційного виробника: зберігати таку продукцію далі немає сенсу, а фермеру потрібні гроші на підготовку до нового сезону»,— розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Майже на всіх гуртових майданчиках в країні і в роздрібних мережах станом на 11 лютого можна було знайти столовий буряк виробництва Білорусі, його гуртова вартість становить 9-10 грн/кг. Приблизно за такими ж цінами пропонують якісний буряк вітчизняні виробники, а от дрібний некондиційний буряк коштує 5-6 грн/кг.

Середня ціна на буряк в Україні сьогодні в 2 рази вища, від показників в лютому 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus