Kurkul search sub header Created using Figma

Метеорологи повідомили про стан озимих в Україні

90
0
Метеорологи повідомили про стан озимих в Україні
Kurkul.com

У хорошому стані знаходиться 90% озимих. Про це повідомляє agroinsider.com.ua з посиланням на Укргідрометцентр.

Лише в окремих районах північно-східних, східних і південних областей запаси вологи в орному шарі грунту були недостатніми для проростання зерна і подальшого розвитку рослин.

«У жовтні в цілому складалися сприятливі агрометеорологічні умови для озимих. На початку місяця достатня кількість тепла і вологи в грунті створювали нормальні умови для появи сходів, розвитку і вкорінення посіяних озимих культур і для збору врожаю пізніх культур», — ідеться в повідомленні.

На частині площ, зокрема південних районах Херсонщини, 0-10 і 0-20 см шару грунту були сухими зовсім, містилася і посилювалася ґрунтова посуха.

«За даними оперативних агрометеорологічних спостережень озимі культури посіяні до кінця вересня досягли оптимальної для перезимівлі фази кущіння. На пізніше засіяних площах зазначалося утворення сходів, листів, вузлових коренів. Площа посівів, де сходи не утворилися, незначна», — йдеться в повідомленні.

На окремих полях з озимою пшеницею відзначалася зрідженість посівів до 60-90%, підсумували синоптики.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus