Конституційний Суд не може зняти земельний мораторій через політику

29 жовтня 2018 148 0
Конституційний Суд не може зняти земельний мораторій через політику

Колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін, який у 2008-2009 рр. розглядав подання президента Віктора Ющенка щодо мораторію на продаж землі, вважає, що наразі його скасовувати так само не можна. Про це він розповів у інтерв'ю для AgroPolit.com.

Віктор Шишкін переконаний, що Конституційний Суд не може зняти мораторій, бо це політичне рішення. Аналізувати політичне рішення він не може. Тому і знімати мораторій — не функція КСУ.

«Суд може дати трактування, що таке земля як національне багатство, або як об’єкт власності всього українського народу. Саме це я й намагався зробити 2009 р., але справу закрили в провадженні, коли побачили, що для окремих персон висновок був неприйнятним — не можна знімати мораторій», — зазначив колишній суддя.

Він додав, що у 2006 р., Віктор Ющенко не зробив певних кроків як гарант конституційних прав всіх українців, щоб вирішити питання земельної реформи комплексно.

«Мораторій на с/г землю сьогодні має захисну форму для української землі. Мораторій служить страховкою від «розбазарювання» земель на користь якоїсь окремої групи, бо сьогодні в Україні відсутнє комплексне законодавство й підхід до питань землі...», — говорить Віктор Шишкін.

Виконано за допомогою Disqus