В Нідерландах створили технологію знезараження теплиць озоном

17 листопада 2018 99 0
Теплиця
Kurkul.comТеплиця

Нідерландська фірма «Аквамар» (Aquamar) створила апарат «Провіда» (Provida AOT), що ефективно знезаражує теплицю без використання хімічних дезінфектантів. У розробці використовують озон. Про це повідомляє Bpnieuws.nl.

Завдяки ньому можна легше впоратись з сірою гниллю та борошнистою росою в теплицях — найбільш поширеними наразі інфекціями при вирощуванні багатьох тепличних культур.

У цьому апараті застосовується так звана поліпшена технологія окислення, а саме обробка води плазмою і ультрафіолетом. Це не новий метод, але його недоліком є те, що в воді дію озону припиняється в середньому через 20 хв., А потім вона вже не придатна для дезінфекції.

Апарат працює з так званою поліпшеною технологією окислення, а саме — обробка води плазмою і ультрафіолетом. Цей метод не новий, проте з недоліком: у воді дія озону припиняється приблизно через 20 хв. Потім вода не придатна для проведення дезінфекції. Щоб стабілізувати розчин у апараті застосовують нано-бульбашки повітря, завдяки чому ефективність такої води зберігається протягом дня.

Утвореним розчином обприскують рослини. Активний кисень на поверхні листя знищує інфекцію Botrytis, sp., Fusarium sp., Erysiphe sp. Цей спосіб також полегшує боротьбу з вірусними інфекціями, в тому числі, із зеленою крапчатою мозаїкою огірка (CGMMV) і вірусом мозаїки пепіно на томаті (PepMV).

Для застосування такого розчину можна використати звичайний автоматичний обприскувач або саморушні поливні штанги.

Ефективність розробленого способу захисту рослин перевіряли в одному з нідерландських господарств по вирощуванню троянд. Робітники господарства для боротьби з борошнистою росою зазвичай застосовували хімічні фунгіциди. Частота обробок активованої водою була такою ж, як і обприскування фунгіцидами: раз на три дні. У результаті власник теплиці відмовився від фунгіцидів. Наразі він випробовує апарат на більшій площі.

Розробка придатна також для дезінфекції складських приміщень, холодильних камер, ліній для сортування яблук, груш, і води для миття плодоовочевої продукції.

Виконано за допомогою Disqus