За рік цибуля в Україні подорожчала у 3,5 рази

26 листопада 2018 1221 0
За рік цибуля в Україні подорожчала у 3,5 рази
pixabay.com

На українському ринку продовжує зростати ціна на ріпчасту цибулю. Так, за рік вона подорожчала у 3,5 рази. Через це збільшується імпорт цієї продукцію. Про це повідомляє EastFruit.

За останній тиждень ціни на цибулю зросли відразу на 21% а середня оптова ціна досягла вже $0,41/кг зрівнявшись з ціною на цибулю в Польщі, де продукція дорожчала меншими темпами, ніж в Україні.

Оскільки ціни на цибулю в Центральній Азії набагато нижчі, то імпорт цибулі в Україні з цього регіону, а також з Азербайджану, продовжує активно рости. Наприклад, в Таджикистані цибуля зі складів оптовики продають по $0,1-0,12/кг, що робить його дуже конкурентним за ціною на рику України. Казахстан також є активним постачальником цибулі в Україні.

На думку учасників ринку, частину цибулі, що надходить з Центральної Азії, в подальшому реекспортується з України на ринки Євросоюзу, де ціни на цибулю ще вище і теж мають позитивну динаміку. У Польщі ціни на цибулю трохи нижче, ніж в інших країнах ЄС, але за попередній тиждень вони виросли ще на 7%.

Виконано за допомогою Disqus