Дотації 2019 перейдуть від тваринників до переробників та елеваторів

26 листопада 2018 159 0
Дотації 2019 перейдуть від тваринників до переробників та елеваторів
Kurkul.com

У бюджеті на 2019 р. чимало «сюрпризів» для АПК, зокрема, у ньому закладено дві лобістські норми для окремих виробників. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповів депутат «Самопомочі», член аграрного комітету Іван Мірошніченко.

Як пояснив депутат, до бюджету заклали дві лобістські норми. Втім, цим не обмежились і додали «вогню» через бюджетний комітет у розділ дотацій для тваринників.

«Перша — компенсація авгровиробникам 20% вартості придбання зерновозів у рамках програми компенсації українській с/г техніки. Таких компаній, що закупили вагонний зернопарк, декілька», — каже він.

За його словами, друга — включення до програми компенсації по тваринництву всіх аграрії, які здають в експлуатацію об’єкти переробки та зберігання.

«Її провів бюджетний комітет у бюджетну ніч. Яким чином? Держпрограму «Державна підтримка галузі тваринництва» перейменували на «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)». Тобто у 2019 р. той, хто здає переробний завод чи елеватор, зможе отримати до 30% компенсації з бюджету вартості об’єкту за цією програмою. На 2019 р. таких об’єктів теж одиниці і їх всі знають», — розповідає деталі Іван Мірошніченко.

За словами нардепа, загалом же бюджет-2019 для АПК не став приємним сюрпризом для АПК з кількох причин.

«Мінфін та бюджетний комітет позбавили аграріїв, за попередніми розрахунками, 1-1,5 млрд грн додаткової держпідтримки, яка мала би бути за законом. Нагадаю, що у 2018 р. на держпідтримку спрямували 1% ВВП (6,3 млрд грн) і на 2019 мало б бути 1% (сума зросла б до 6,9 млрд грн). Втім залишили попри дію прямої норм закону (не менше 1% ВВП) суму на 2019 р. зменшили до 5,9 млрд грн», — пояснює Іван Мірошніченко.

Крім того, продовжує він, уже традиційно з аграріями, профільними асоціаціями та аграрними депутатами ніхто не радився, а поставили перед фактом у бюджетну ніч.

«А наші пропозиції перенести невикористані в цьому році кошти держпідтримки в сумі майже 5,3 млрд грн не врахували. Без уваги лишилась і пропозиції здешевити у бюджеті виробництво добрив для аграріїв. Майже не враховано фінансування програми зі зрошення для Півдня України», — наголосив депутат.

За його словами, бюджет 2019 р. — загалом це документ «не про економiку та i не про людей».

«Це бюджет ще одного року споживання життя без стратегïï та точок зростання економiки. У ньому, як і у Податковому Кодексі, до якого внесли ряд змін, немає стратегічних змiн щодо податків, залучення інвестицій, стимулювання конкуренції, вiдновлення фiнансового та банкiвських ринкiв, виводу економiки та зарплат з «тiні», щоб украïнський бiзнес мiг платити зарплати, співмірні хоча б з польскими. Ці два документи не запроваджують ні однієї нацпрограми розвитку та пiдтримки економiки в сферах будiвництва дорiг та iнфраструктури, ВПК, енергетики та видобутку газу так далі», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus