У найближчі 2 роки Україна збільшить експорт груш

27 листопада 2018 110 0
У найближчі 2 роки Україна збільшить експорт груш
pixabay.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Груша

В Україні більшість садівників ставляться скептично до вирощування груш, проте дана культура має дуже високий експортний потенціал, а також якщо вирощувати і сертифікувати виробництво за системою Органік, можна заробити чималий прибуток

Наразі споживач вважає за краще купувати грушу вітчизняного виробництва, дотримуючись твердження, що імпортна мало безпечна через високий рівень пестицидів та іншої хімії. На даному твердженні виграють українські виробники, які зараз отримують за найдешевшу грушу трохи більше €1/кг.

В супермаркетах України, в залежності від регіону, ціни на найпопулярніший сорт груші Конференція, варіюється від 40 до 45 грн/кг, при тому що імпортна продукція обійдеться мінімум у два рази дорожче. Сорти, які відомі тільки на локальному українському ринку (Ноябрська, Бера і ін.), коштують трохи дешевше — 33-36 грн/кг, хоча на оптових і стихійних ринках можна зустріти пропозиції на домашню і маловідому грушу не дорожче 20 грн/кг.

Незважаючи на зростаючу культуру споживання груші, експорт української продукції не радує, так як працювати з сортовою політикою фермери тільки починають і найближчі врожаї експортних партій будуть через 1-2 роки

На ринку ЄС в цьому році великим урожаєм може похвалитися Бельгія, яка за якістю груші значно краще визнаної голландської. Фермери відзначають, що в цьому сезоні зібрали рекордні врожаї, однак є і свої проблеми. Засмага (невеликі ділянки на груші жовтуватого і червонуватого кольору) на товар отриманий в результаті посушливої ​​погоди, знизить ціну продажу на 10-25%. Втрата основного ринку збуту — Росії, ще додасть проблем бельгійцям, так як до 80% груші сорту Конференція експортувалося саме туди.

Фахівці FreshBot стежитимуть за тим, як будуть змінюватися ціни на ринках в країні та за її межами.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus