Реклама

Міскантус можна успішно вирощувати на радіоактивно забруднених землях — учений

8 травня 2019 952 0
Міскантус можна успішно вирощувати на радіоактивно забруднених землях — учений
drovnik.ua

У Житомирському національному агроекологічному університеті технології вирощування та використання міскантусу досліджують і вдосконалюють вже більше 10 років. Плантація була закладена в 2004 р. Місцеві науковці переконані, що міскантус проводить фітореабілітацію території, тобто витягує радіонукліди з ґрунту, пише Drovnik.ua.

Читайте: Прибуток з 1 тисячі га міскантусу може сягнути $2 млн

Про це повідомив керівник проекту, кандидат сільськогосподарських наук Володимир Зінченко.

«Із землі радіація зникає, а в рослині не накопичується. Заради експерименту спільно з польськими колегами ми висадили плантацію міскантусу в другій зоні радіоактивного забруднення: міскантус набирав максимум 50-60 Бк/кг цезію 137, тоді як допустимий рівень цезію 137 щільного забруднення досягає 600 Бк/г», — говорить учений.

Вирощування міскантусу дозволить задіяти великі площі радіоактивно забруднених земель для вирощування біопалива і забезпечити людей роботою.

«Міскантус гігантус може стати рятівною соломинкою на шляху до енергетичної незалежності України. Це невибаглива рослина може рости на будь-яких грунтах з низькою кислотністю», — упевнений Володимир Зінченко.

На думку науковця, якщо порівнювати з лісом, то енергетична цінність міскантусу приблизно однакова.

«Ось тільки ліс потрібно вирощувати не менше 80 років, вихід деревини — 400 т/га. А з 1 га міскантусу через 80 років буде близько 2 тис. т, тобто продуктивність гігантуса вище в чотири-п'ять разів», додає володимир Зінченко.

При спалюванні міскантус виділяє 16,5-18 МДж/кг енергії, тоді як дрова з дуба — 19 МДж, додає Володимир Зінченко.

Читайте: В Україні під міскантус можна виділити 4 млн га

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою