Президент НААН назвав перспективи сільського господарства України

29 листопада 2018 120 0
Президент НААН назвав перспективи сільського господарства України

Майбутнє агропромислового комплексу України у точному землеробстві та виробництві еко-продукції. Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.

За його словами, наукові розробки дозволяють подвоювати виробництво сільськогосподарської продукції кожні 15–20 років. Відтак в Україні за роки незалежності урожайність зернових збільшили майже в два рази. У тваринництві надій на корову з 3,6 тис. л досяг 6,5 тис. л у середньому.

«Це ті ж самі породи та сорти, але селекціонери постійно їх удосконалюють. Це дуже кропітка робота. Ще 5–10 років тому ми говорили про 50–60 млн т зерна, цього року Україна, за прогнозами, збере врожай на рівні 70 млн т. Я думаю, що буквально в найближчі 10 років Україна буде вирощувати 100 млн т зерна в цілому», — наголосив Ярослав Гадзало.

На його думку перспектива аграрної науки в Україні за органічним виробництвом продукції, розвитком фермерства і точним землеробством. Це пов’язано зі стрімким розвитком IT, космічних технологій із можливостями визначення якості ґрунтів, вологозабезпечення тощо. Надважлива роль відведена системам зрошення для Півдня України, осушення Поліської зони і загалом ефективного регулювання водного режиму.

«Я думаю, що сільське господарство в Україні через 100 років — це, у першу чергу, точне землеробство, екологічно чиста продукція з мінімальними витратами енергоресурсів і використанням останніх досягнень науки та техніки», — сказав Ярослав Гадзало.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 19°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

72%