Названо основні рейдерські схеми 2018 року

6 грудня 2018 260 0
Названо основні рейдерські схеми 2018 року
facebook.com/SOS.Khorol

Більшість випадків рейдерства за 2018 р. сталися переважно через три основні схеми. Про це заявив народний депутат України, член комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, бізнес-омбудсмен ГО «Бізнес-Варта» під час антирейдерського форуму «Бізнес проти знищення держави» Сергій Лабазюк. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, що цього року зафіксовано офіційно 654 випадки  рейдерства.

Сергій Лабазюк назвав такі три можливості для заволодіння майном чужого підприємства:

  • відсутність можливості матеріального посвідчення підписів учасників юридичних осіб при зміні власності на корпоративні права підприємств, не використання державними реєстраторами під час здійснення реєстраційних дій відомостей державного актів цивільного стану, єдиного реєстру довіреностей, спадкового реєстру та інших реєстрів, держателем яких є міністерство юстиції України;
  • неповнота відомостей державного земельного кадастру про земельні ділянки, реєстрація яких відбулась до 1 січня 2013-го р.;
  • відсутність у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, відомостей про права на більшість земельних ділянок, недосконалість моделі взаємодії між органами державної влади, державним земельним кадастром.

«Це декілька моментів, які треба було усувати і над якими ми працюємо. Для цього нами було розроблено законопроект №8121, він пройшов вже перше читання. І сьогодні на доопрацюванні. Це той інструмент, який дасть можливості отримати результат», — розповів депутат. 

Парламентар нагадав, що збільшити шанси для рейдерів дозволить відміна мораторію на землю, якщо це станеться у 2019 р.

«Якщо мораторій на землю не буде продовжено у 2019 р., наші вмілі нотаріуси та юристи знайдуть механізми, як швидко почати оформляти землю. Давайте уявимо, що повертаючись у нашу площину рейдерства та прогалин в законодавстві, і що якщо мораторій не буде сьогодні продовжено нехай публічно, нехай політично. Це будуть сірі і чорні схеми, і їх буде маса. Це відкриє можливість для нового рівня рейдерства. Станом на сьогодні закону про ринок землі в парламенті немає. Тому я вчора виступив як автор даного законопроекту. Є люди, як вважають що мораторій необхідно продовжити, і вони мають право, є такі, які проти. Але ми повинні бути готові, мати пакет законів», — зазначив Сергій Лабазюк. 

Виконано за допомогою Disqus