Реклама

Цього року аграрії встановили кілька нових рекордів

13 грудня 2018 561 0
Цього року аграрії встановили кілька нових рекордів

Валовий збір зерна в Україні сягнув рекордних 69,7 млн т, що є найвищим показником з часів незалежності. Завдяки високим врожаям чимало областей цього року встановили власні рекорди як по врожайності культур, так і по валовому збору. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на golos.com.ua.

Найбільше зерна зібрали аграрії Полтавщини — майже 6,4 млн т, слідом йде Вінниччина (6 млн т) та Черкащина (4,8 млн т).

Тим часом найвищі показники врожайності культур зафіксовані на Черкащині — 7,28 т/га, Хмельниччині — 7,16 т/га та Вінниччині — 7,11 т/га.

Рекордного врожаю цього року вдалось досягти завдяки кукурудзі. І рекордний показник у 34,5 млн т взимку може зрости, адже чимало кукурудзи ще в полі. Варто відзначити і цьогорічну врожайність культури. На круг у середньому збирали по 7,72 т/га, тоді як в 2017 р. цей показник становив 5,4 т/га.

Пшениці тим часом зібрали менше, ніж торік — 25,1 млн т, ячменю — 7,5 млн т. Хоча, зазвичай, сумарно ці культури давали більш як половину зернового валу.

Але жнива в Україні ніяк не можуть завершитися. І хоча більша частина зерна вже зібрана, на 100 тис. га посіяна навесні кукурудза продовжує перебувати у полі. Загалом залишилося прибрати всього 2% кукурудзи але вони вже не вплинуть на остаточний підсумок.

Виконано за допомогою Disqus