Штучний інтелект від Microsoft вирощує огірки краще від фермерів

22 грудня 2018 155 0
Огірки, вирощені з застосуванням штучного інтелекту від Microsoft
Twitter.comОгірки, вирощені з застосуванням штучного інтелекту від Microsoft

Закінчився експеримент Autonomous Greenhouse Challenge з вирощування огірків за допомогою штучного інтелекту. Переможцем експерименту стала команда Microsoft, обійшовши звичайних фермерів та інших ІТ-конкурентів з показником урожайності 50 кг/м. Про це повідомляє Venturebeat.com.

Нагадаємо, місяць тому проміжні результати конкурсу показували, що лідирувала команда Microsoft, на другому місці — Tencent і команда з Університету Вагенінген.

Експеримент проходив на території Вагенінгенського університету в Нідерландах. Серед учасників змагань були: команди Microsoft, Intel, Tencent, Delphy і AgroEnergy, збірна з учених і розробників, а також збірна звичайних фермерів.

За допомогою розробленого штучного інтелекту команда Microsoft отримала найвищий показник загального чистого прибутку, обійшовши звичайних фермерів та інших ІТ-конкурентів.

Керівник науково-дослідницької групи парникових технологій Вагенінгенського університету Сілк Хемінг (Silke Hemming) на своїй сторінці у Твіттері опублікував цікаві фото, які демонструють ці «розумні» теплиці. Подача води, повітря, тепла і світла у них відбувається автоматично. Люди приймали участь лише у зборі врожаю.

Коефіцієнт використання командами енергії (електрика та опалення) коливався від 20,2 до 62,4 МДж на 1 кг вирощених огірків, використання води становило 8,5–15,4 л/кг, а доза CO2 — 470-840 г/кг огірків.

Чистий прибуток Microsoft при вирощуванні огірків в експерименті склав €2,9–9,1/м2.

Виконано за допомогою Disqus