У Херсоні навесні зберуть перший урожай перлів

23 грудня 2018 1837 0
Мушля з перлинами
Мушля з перлинами

Фахівці Херсонського державного аграрного університету (ХДАУ) вирощуватимуть перлини за китайською технологією та вже навесті зберуть перший урожай. Невдовзі ювелірні магазини України зможуть запропонувати  недорогі, але якісні та різнокольорові перли вітчизняного виробництва. Про це повідомляє Umoloda.kiev.ua.

За словами ректора ХДАУ Юрія Кирилова, бути першопрохідцями у справі вирощування українських прісноводних перлів дуже складне, але цікаве завдання. Перспективи цієї галузі дуже привабливі і для студентів це додаткова можливість вибрати не зайняту нішу в сільському господарстві України.

Лабораторні дослідження у Херсоні проводили протягом шести місяців, після цього у мушлі молюсків стали імплантувати піщинки.

Науковці Херсонського аграрного університету для першої експериментальної партії відібрали близько 100 мушель двох видів.

Якщо у природі виявити перлину можна лише в одній зі 100 устриць, а першу партію коштовних камінців можна очікувати не раніше, ніж через три роки, то у штучних водоймах результат чекають вже навесні 2019 р.

«Ми замінили маточне поголів’я з перлинних устриць на найбільш пристосованих до наших умов беззубок та перловиць. Технологія вирощування перлів дуже тонка, адже необхідно, щоб піщинка точно потрапила в потрібне місце. Цією копіткою роботою, що вимагає ювелірної точності, займаються винятково жінки», — розповідає керівник проекту доцент кафедри екології та завідувач лабораторії біоресурсів Віталій Оліфіренко.

До запуску експериментального проекту у життя Віталій Оліфіренко та група його однодумців півтора року вивчали тонкощі виробництва у Китайському науково-дослідному центрі при найбільшому в світі концерні з вирощування перлів. З’ясувалося, що після вдосконалення ця технологія виробництва коштовностей отримала високу рентабельність та може бути запатентована в Україні.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%