Україна почала імпортувати столовий буряк з Польщі

27 грудня 2018 845 0
Україна почала імпортувати столовий буряк з Польщі
pixabay.com

Напередодні новорічних свят Україна розпочала імпортувати столовий буряк з Польщі. Сьогодні на гуртових ринках країни польський буряк коштує 10,5-11 грн/кг (€0,34-0,35/кг). Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Така ж сама ціна і на український якісний буряк, втім, його пропозиція обмежена. Як повідомляють у гуртових компаніях, імпортний буряк якісніший за український.

На гуртових ринках також є пропозиція столового буряку і 9-9,5 грн/кг (€0,29-0,3/кг), але це переважно некондиційна продукція від вітчизняного виробника.

Гуртові компанії та роздрібні покупці надають перевагу більш якісній і,відповідно, дорожчій продукції і саме це стимулює імпорт.

«Станом на кінець календарного року і кінець першого півріччя овочевого сезону, ціни на буряк в Україні вже формуються по імпорту, хоча в попередні т.з. «дефіцитні» роки ми починали масово імпортувати буряк тільки в кінці зими», — повідомила керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

На її думку, зменшення пропозиції української продукції і, відповідно, потреба в імпорті вже у грудні пов’язана не тільки із зменшенням власного виробництва. А і з тим, що фермери, враховуючи досвід попередніх років, притримують буряк.

У грудні буряк став лідером за темпами подорожчання серед інших овочів борщового набору, протягом місяця ціни на нього зросли в 1,5 рази. В порівнянні з минулим роком, український буряк подорожчав в 2,5 рази.

В Польщі сьогодні буряк коштує по 0,15-0,18€/кг, тобто на 65-75% дешевше від українського буряка.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%