Урожай горіхів в Україні побив усі рекорди

29 грудня 2018 815 0
Волоські горіхи
Волоські горіхи

В Україні цьогоріч зібрали понад 120 тис. т горіхів. За обсягами валового збору — це третє місце у світі після Китаю та США, повідомляє Телеканал новини «24».

Отримати рекордний врожай (майже на чверть більший минулорічного!) вдалося завдяки сприятливим погодним умовам та збільшенню горіхових садів.

Читайте:  Горіховий сад і племінні кози — сімейна ферма Євгенія Твердохлібова

За оцінками експертів при правильному підході до цього бізнесу рентабельність може сягати 180%.

«Багато підприємців вважають досить вигідним вирощувати цю культуру. В минулому році площа горіхових садів, саме під волоським горіхом, була 18,3 тис. га. У цьому році площа зросла десь на 3% — до 18,9 тис. га», — зазначила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Читайте: Секрети горіхового бізнесу: поради початківцям від Івана Юкала. Частина 1

Та поки що вирощування в промислових масштабах в Україні дає лише 14% врожаю, а от левову частку дають приватні селянські господарства. Отримати великі прибутки виробникам цьогоріч навряд чи вдасться. Закупівельні ціни впали, порівняно з минулим роком, на третину. Нині кілограм волоських горіхів на столичному ринку можна купити за 130 грн. Утім покупців мало, як нарікають торговці.

Читайте: Секрети горіхового бізнесу: поради початківцям від Івана Юкала. Частина 2

Завдяки своїй високій якості український горіх зазвичай високо цінували за кордоном, зокрема, в країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході. Утім, через торговельні війни США та Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Китаю заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом складає Казахстан та Молдова. Відтак світові закупівельні ціни знизилися до $5/кг. Проте, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне зростати.

Виконано за допомогою Disqus