Україна потрапила до трійки лідерів у змаганні технологій на днях поля DLG в Німеччині

23 січня 2019 54 0
Світлана Каленська та Райнхард Россберг
DLGСвітлана Каленська та Райнхард Россберг

Міжнародне змагання технологій вирощування озимої пшениці проводиться в рамках виставки DLG-Feldtage у Німеччині з 1988 р. У 2018 р. у змаганні успішно дебютували українські агрономи. Про це повідомляє прес-служба DLG.

Учасниця від України, завідувач кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБІП) Світлана Каленська, потрапила до трійки лідерів змагання.

«Кафедра рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування України співпрацює з DLG з початку представництва цієї організації в Україні, представляючи колекції культур, якими цікавляться виробничники на виставці «Міжнародні дні поля DLG в Україні». Завдяки цій співпраці і з’явилася пропозиція від організаторів DLG щодо участі у конкурсі технологій вирощування пшениці озимої в DLG-Feldtage в Німеччині», — розповіла Світлана Каленська.

Кожен учасник змагання випробовує себе в ролі фермера: він обирає сорт чи гібрид та пропонує комплекс агротехнічних робіт. Журі проводить оцінку валової врожайності та якості зерна. Найголовніше — журі робить економічну оцінку результату технології так, як би її рахував звичайний місцевий фемер, тобто вираховує отриманий дохід за місцевими закупівельними цінами за вирахуванням фактичних прямих витрат.

В польових умовах землі Заксен-Анхальт, що у Східній Німеччині, Світлана Каленська випробовувала технологію з вітчизняним сортом «Світанок миронівський» та додатковий варіант зі зниженою густотою посіву. За врожайністю та економічним результатом основний варіант від України виборов собі місце в трійці лідерів, зібравши 6,61 т/га та «заробивши» €722,2/га.

Переможцем змагання став Institut für Bodenkultur und Pflanzenbau (Німеччина) з показниками 7,24 т/га та €817,74/га відповідно.

За сукупним рівнем доходу за обома варіантами українських технологій українська учасниця набрала найвищий результат з усіх учасників!

«В умовах екстремальної посухи 2018 р. стало зрозуміло, що запорукою економічного успіху є розуміння особливостей місцевості та швидке реагування на зміни в погодніх умовах. Враховуючи економічний результат, учасники зі Східної Європи були «попереду» і показали себекраще, ніж у попередні роки. Це говорить про те, що ми можемо багато чому навчитись в колег, щоб бути готовими до змін клімату», — повідомив організатор Райнхард Россберг, DLG e.V. (Німецьке сільськогосподарське товариство).

За словами Світлани Каленської, вона має багаторічний досвід роботи з озимими зерновими культурами — основний напрям її наукових досліджень присвячений біології та технологіям вирощування озимих зернових культур.

«Конкурс з однієї сторони дуже добре організований, при тому, що все спілкування було он-лайн, а з іншої — досить складно було корегувати необхідність застосування пестицидів і добрив лише за даними (погодні умови, вологозабезпеченість, стан рослин), які надсилалися з Німеччини, без власного «відчуття» поля», — розповіла українська учасниця змагання.

Вона зазначила, що головна користь від таких конкурсів — це професійне спілкування та обмін інформацією з колегами з різних країн Європи.

Виконано за допомогою Disqus