DLG вражає: чим запам’ятались Міжнародні дні поля в Україні

DLG вражає: чим запам’ятались Міжнародні дні поля в Україні

2 липня 2018 285 0

Наприкінці червня в селищі Дослідницьке на Київщині відбулись головні дні поля України ― International Field Days Ukraine. Протягом трьох днів «ДЛГ Україна», «Аграрний демонстраційний та учбовий центр» та IFWexpo Heidelberg GmbH представляли для фермерів з усієї країни новинки техніки, сучасні технології та результати застосування препаратів.

Випробування обприскувачів відомих брендів, нові українські трактори «Січеслав», вітчизняні машини для посадки техніки, найсучасніші зразки техніки, сорти і гібриди всесвітньо визнаних виробників ― тут було на що подивитись.

Як то кажуть, ми там були, мед-пиво пили, усе відзняли, то ділимося з вами найцікавішими знахідками. Розповісти про все, що ми побачили, навряд чи вийде, але про все най-най-най… ви можете прочитати в цьому репортажі.

Гібридні війни

На демо-полях International Field Days Ukraine можна було побачити понад 500 сортів та гібридів різних виробників. Як добре відомі «важковаговики», так і новачки змагалися за прихильність фермерів і демонстрували найкращі зразки своєї селекції.

Так, регіональний представник компанії Євраліс Семенс, яка, до речі, співпрацює з БТУ-центом, демонструє «золоту» кукурудзу ― гібриди, які відносяться до інновацій Tropical Dent. Вони відрізняються високоврожайністю, засухо-, жаро- і стресостійкістю, мають хорошу вологовіддачу. Як зазначає фахівець, лінійка з 5 видів гібридів у цьому році поповнилася ще двома ― гібридами 2-го покоління генерації Tropical Dent® ІНВЕНТА і Фарадей.

Гібридна кукурудза має дуже важливе значення для українського ринку, адже саме ця культура займає 99% вітчизняного експорту насіння. Про це нещодавно повідомив Олександр Захарчук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ  «Інститут аграрної економіки». Тож не дивно, що українська селекція намагається не відставати від світових досягнень і теж має чим похвалитись.

Зокрема фахівці селекційно-насінницької компанії Маїс, працюючи на ринку 25 років і маючи близько 100 гібридів в реєстрі сортів рослин України і 15 гібридів кукурудзи, зареєстрованих в ЄС, не збираються зупинятися на досягнутому. Для цього прискорюють селекційний процес.

Едуард Федоренко, завлабораторією маркетингу Маїс (Синельникове) розповідає, що для отримання двох генерацій селекційної кукурудзи на рік і проведення на них відборів влітку компанія закладає в Україні селекційні розплідники, а в зимовий період ― в Чилі й Індії. Таким чином, прискорюють селекційний процес і покращують відбір.

Все ширше представлені на українському ринку й закордонні селекційні досягнення по інших, традиційних для нас, зернових культурах. Наприклад, великий інтерес викликали у відвідувачів демонстраційні посіви гібридної пшениці від компанії Saaten UnionХюбері і Хюлюкс. Вона відрізняється високим коефіцієнтом кущення, а, відповідно, й меншою нормою висіву ― усього 1,5 млн/га, тоді як інші сорти ― 3,5-4 млн/га. Це дозволяє заощадити на витратах, навіть попри високу ціну гібридного насіння. При цьому дані гібриди мають високу потенційну врожайність ― до 15 т/га.

Новинки сортів озимої пшениці показували й представники німецької компанії KWS, що має понад півтораста років селекційної роботи позаду. Крім пшениці також на демо-посівах були представлені ячмінь, жито і ріпак. Найцікавіші зразки ― сорти зареєстровані в Україні лише минулого року: озима пшениця КВС ЕМІЛЬ і КВС РОНІН та ячмінь КВС МЕРИДІАН і КВС ТЕНОР.

«В Німеччині КВС МЕРИДІАН займає 25% частки ринку. Цікаво, щоб ці сорти були і в Україні, оскільки у них високий потенціал. Протягом 2-х років вони показували переваги + 5% вище, ніж український стандарт. До того ж вони ідеально підходять для трьох кліматичних зон ― Полісся, Лісостепу і Степу», ― зазначає Євген Станько, керівник бізнес-напряму Зернові культури КВС-УКРАЇНА.

Посіви усіх культур виглядали гідно, тож фермери мали з чого обрати та над чим подумати до нової посівної. Насправді, ми переконані, що жодної «війни гібридів» в Україні немає, бо кожен аграрій обирає за своїми можливостями та вподобаннями: комусь важливо втиснутися у жорсткі фінансові рамки та отримати достойний результат з мінімальними затратами, хтось хоче мати рекордні врожаї за будь-яку ціну, а комусь до вподоби невибагливі та стабільні сорти і гібриди. Тому місця на ринку вистачить усім :)

Вища школа: хімія та біологія

Новинки добрив, хімічних та біологічних препаратів для захисту рослин також були цього року в тренді. Все частіше фермери звертають увагу на мікродобрива, біологічні препарати, регулятори та надсучасні засоби захисту, адже працювати доводиться у жорстких умовах. Зміни клімату, негода, поширення хвороб і шкідників та поява інших факторів стресу для рослин змушують задуматись над тим, що для високого врожаю однієї селітри вже недостатньо.

Так, один із найцікавіших стендів International Field Days Ukraine належав компанії Unifer. Тут говорять про більше, ніж добрива. Темою дня були вуксали. Що це таке нам коротко розповів представник компанії.

«Компанія Unifer представляє не просто мікродобрива. Кожен з вуксалів має низку властивостей, яких немає в інших добривах. Це і прилипач, і сурфактант, і реактиватор в'язкого осаду, і буферний ефект», ― каже Василь Брага, в.о. директора бізнесу Wuxal в Україні та Молдові.

Такий собі корисний «коктейль» для рослин, що складається з різних мікроелементів у максимально доступній розчинній формі.

Ще одна з компаній, яку не оминули увагою агарії ― UKRAVIT. На Міжнародних днях поля український виробник вирішив продемонструвати комплексні технологічні рішення різного рівня для різних культур. І показав єдиний в Україні сорт озимого гороху Мороз НС, на якому зараз тестують препарати власного виробництва.

 Олександр Мигловець, керівник відділу розвитку продуктів і сервісів ЗЗР ГК UKRAVIT

«Горох озимий 2-й рік як зареєстрований на території України. Сіють його восени, урожай можна зібрати вже в червні. Його переваги - раніше отримали урожай, значить, раніше звільнили поле. До того ж за нього можна взяти більш вигідну ціну в порівнянні з ярим горохом», ― говорить Олександр Мигловець, керівник відділу розвитку продуктів і сервісів ЗЗР ГК UKRAVIT.

Так наочно показувала дію своїх препаратів Stoller Ukraine. Компанія зробила це на прикладі соняшника, сої та нуту. На ринку України цей виробник представлений лише 5 років, але продукцією компанії користуються уже близько 50 країн світу. Здебільшого мають попит гормональні препарати, які застосовують для обробки насіння, позакореневого внесення в різні етапи росту і розвитку рослин.

«У цьому році почав діяти спільний проект з Ізраїлем із високоточного землеробства. Проект стартував у 3-х господарствах Київської області, де були запущені дрони, які сканують поверхню полів і показують всі нерівності, стресові умови, які відбуваються там. Потім надаються рекомендації щодо внесення тих чи інших препаратів і проведення різних агротехнічних заходів. Проект планується розширювати», ― розповідає Галина Павленко, кандидат с/г наук, фахівець із впровадження продуктів і технологій Stoller Ukraine.


Цікаву для сучасних фермерів технологію застосування добрив продемонструвала і компанія «Квадрат». Представники компанії не лише розповідали про комплексні мікродобрива та рідкі високочисті добрива, але й рекомендували власну систему для їх внесення безпосередньо в рядок при посіві. В Україні технологію впровадили цього року. Вона дозволяє за мінімальних норм внесення добрив отримувати максимальну віддачу. Систему можна впроваджувати в будь-якому господарстві, в якому є хоча б одна сівалка. Вартість― від $ 3000 за 8-рядну сівалку.

«Високочисті добрива вносять у зону висіву насіння, тим самим істотно підвищуючи ККД використання поживних речовин у добривах. Технологія контролює і якість посіву. Завдяки їй насіння вирівнюється», ― розповідає Сергій Полянчиков, директор з розвитку НВК «Квадрат».

Гарячі бої холодних машин

Видовища, тест-драйви і космічні технології  ― ось за чим прийшли сюди 99% фермерів. Техніка, техніка й техніка ― це той фетиш, який змушує битись сильніше їхні серця, запалює вогнем очі та спустошує банківські рахунки.

Одна з наймасштабніших експозицій - у компанії Lemken. Цього року вона займає приблизно 300 м³, та на додачу компанія має ще 10 соток посівів кукурудзи і три смуги для показів роботи техніки. Ми в першу чергу звернули увагу на нову сівалку Azurit в навісному та причіпному виконанні, що стала переможницею конкурсу «Машина року» на Agritechnica 2017. Ця модель буде доступною українським фермерам лише з наступного року, проте вже восени можна буде зробити на неї передзамовлення, щоб розпочати весняну посівну з найсучаснішою сівалкою всесвітньо відомого виробника. Зараз же на демо-ділянках можна було побачити результати роботи  сівалок Azurit з одно- та двострочним посівом із розміщенням насінин у шаховому порядку. Ще на стенді був представлений 12-корпусний плуг VariTitan, посівний комплекс Compact Solitair 9, ротаційна борона Zirkon та бункер Solitair 25 з агрегатованою сівалкою Azurit. А в демо-показах взяли учать обприскувач Primus, дискові борони Rubin і Heliodor та найменший трикорпусний плуг EurOpal.


Компанія Vaderstad презентувала 5-метровий дисколаповий культиватор TopDown 500, який працює на глибину до 30 см. Також на стенді компанії можна було побачити швидкісну 16-рядкову сівалку Tempo L з рекомендованою швидкістю посіву 15 км/год. Дана модель вже встановила два світові рекорди за швидкістю посіву кукурудзи — 502 га та соняшнику — 478 га.

На заході провели також демо-показ 5-метрової машини-трансформера TopDown 500, у якої кожну робочу зону можна налаштувати окремо — працювати в режимі лущильника, активізувати тільки лапи, вирівнювати, прикочувати або за один прохід повністю готувати ґрунт під посів.

Вадим Колісник, директор із продажів компанії Vaderstad

«Сезон ми вже закрили. Багато машин продали під час демонстрацій прямо у полі. Після збору ріпаку, ті хто планує придбати Tempo, вже будуть інвестувати в техніку, бо ріпак — це найшвидші гроші. Загалом маркетинговий рік та сезон закінчився досить вдало», — підбиває підсумки директор із продажів компанії Vaderstad Вадим Колісник.

Але найбільше уваги відвідувачів привернули, звичайно ж, змагання оприскувачів на спеціально обладнаній смузі перешкод. Тут були представлені найновіші моделі обприскувачів Agrifac, Amazone, Apache, Berthoud, Jacto, Lemken, Maschio Gaspardo, Horsch. Тестування техніки в процесі роботи проходило двічі на день і неодмінно збирало юрбу народу. За допомогою трекерів GPS глядачі могли щосекунди спостерігати на екрані за швидкістю руху обприскувача та результатами його роботи.

Представник компанії Amazone, інженер із ремонту техніки Валерій Смолін, розповів, що участь у Міжнародних днях поля для компанії цікава, в першу чергу, можливістю порівняти власну техніку та її особливості з конкурентами, провести можливу корекцію, підготувати виробнику інформацію про український ринок сільгосптехніки.

«Ми хочемо донести до наших конструкторів максимально об’єктивну інформацію, робимо опитування серед учасників виставки. Адже в Україні наробітки в гектарах за сезон в 3-4 рази більші ніж в Європі. Конструктори хочуть враховувати особливості українських агротехнічних потреб», — зазначає він.

Для реклами власних розробок використовують свої стенди на Міжнародних днях поля і вітчизняні виробники. Так, завод Агрореммаш представив базовий дисковий ґрунтообробний агрегат із перфорованими дисками для більш якісного розпушування ґрунту, плуг ПОН 3*25 для тракторів потужністю 35-40 к. с., культиватор КСОН-2 для міні-тракторів, а також  машини для посадки часнику.

«Часникова машина має культиватор з «їжаками» та «бритвами» для прополювання, часникові копанки з сітками, які дають можливість мінімізувати втрати врожаю під час його збору. Прямо під час виставки до нас звернулися з замовленням на таку машину», — розповідає головний інженер заводу «Агрореммаш» Валерій Ніцко.

Участь у подібних заходах головний інженер вбачає дуже корисною, але хотів би передати й побажання організаторам, як покращити результативність Міжнародних днів поля в Україні.

«Було б добре, щоб на захід приїхало побільше фермерів з інших областей, щоб у цьому також взяла участь держава, можливо, організувала транспорт, бо їхати індивідуально — то затратно. Щоб можна було більш широко показати людям всі можливості та потенціал вітчизняного сільгоспмашинобудування. Тоді був би і попит, і нові замовлення, і урожай кращий», — резюмує участь у виставці головний інженер заводу Агрореммаш Валерій Ніцко.

Компанія «Агрокалина», своєю чергою, запропонувала огляд роботи 6-метрового вітчизняного компактомату АКПК-6. Цей вид техніки стає все більш популярним серед українських фермерів, адже дозволяє якісно підготувати посівну площу за один прохід.

Компактомат АКПК-6 призначений для передпосівної підготовки ґрунту, може мати ширину захвату від 3 до 9 м та робить всі необхідні операції по зораній поверхні: подрібнення, вирівнювання, розпушування, створення насіннєвого ложа на задану глибину, закриття вологи.

«Ми використовуємо закордонні комплектуючі: іспанські стійки, сербські підшипникові вузли, ступиці. Крім того у нас діє бонусна програма, відповідно до якої при кожній купівлі ми нараховуємо 2000 бонусів, де 1 бонус = 1 грн, які покупець може витратити на купівлю запчастин чи іншої продукції», — розповідає керівник відділу продажів «Агрокалина» Роман Добровольский.

«Січеслав-1104»

Участь у демо-показах техніки взяв також «Січеславський тракторний завод», який презентував 110-сильний трактор «Січеслав-1104», що зовсім недавно з’явився на ринку України.

«На сьогодні ми випускаємо трактори потужністю 110 та 320 к. с., але на замовлення можемо випустити машину під задану замовником потужність», — розповідає директор «Січеславського тракторного заводу».


Для демо-показів трактор «Січеслав-1104» агрегатували з котком-подрібнювачем, який може використовуватись для подрібнення решток рослин-сидератів або працювати після збирання просапних культур для подрібнення їхніх залишків.

І це був лише дуже короткий огляд побаченого нами із сотень одиниць техніки, безлічі стендів з препаратами та ділянок із сортами. Але всього, на жаль, не описати, тому запрошуємо наступного разу з нами — International Field Days ще знайдуть, чим вас вразити!

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою