Експерти назвали перспективні ринки для експорту часнику

29 січня 2019 234 0
Експерти назвали перспективні ринки для експорту часнику
pixabay.com

Експорт часнику з України за 2018 р. склав 1,3 тис. т. Основними покупцями українського часнику були Білорусь, Латвія, Польща, Естонія, Грузія та Австрія. Про це йдеться у повідомленні Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає «Інфо-Шувар».

Якщо говорити про світовий ринок часнику, то він демонструє постійне зростання як у постачанні, так і в споживанні. Монополістом на даному ринку можна вважати Китай. Він є топ-виробником та експортером, а його частка від світового ринку становить 80%. Індія не так яскраво виражена на світовому ринку, але може скласти конкуренцію китайському часнику, її частка 5,3%. Бангладеш — 1,4%, Південна Корея — 1%, М'янма — 0,8%, Узбекистан — 0,7%, Туреччина — 0,5% доповнюють «картину» експорту.

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства передбачає, що найближчими роками світовий ринок буде демонструвати повільне зростання (4% до 2022 р.). Азійсько-Тихоокеанський регіон не втратить свої позиції. Індія та Китай будуть основними гравцями на ринку і далі. Це зумовлено підтримкою виробництва з боку уряду даних країн.

«Українським виробникам потрібно орієнтуватися на ринок Європи, Прибалтики та Північної Америки. Збільшувати постачання часнику потрібно у свіжому вигляді, адже наразі у світі панує тренд на свіжі продукти. Скласти конкуренцію та збільшити динаміку експорту допоможуть стрілкуючі сорти (hard neck), саме вони будуть найбільш популярними», — вважають в UFEB.

Посівна площа часнику в Україні у 2018 р. становила 22,6 тис. га, що на 4,4% більше, ніж у 2017 р. (21,5 тис. га).

Як зазначається, основна частина посівів зосереджена у приватному секторі — 21,5 тис. га, тоді як площа промислових підприємств склала у 2018 р. 1,1 тис. га.

«Внутрішнє вирощування забезпечує 90% місцевого ринку. Найбільші посівні площі часнику зосереджені у Вінницькій, Одеській, Львівській, Київській, Кіровоградській, Харківській, Черкаській областях», — зазначають аналітики UFEB.

Значні інвестиції були вкладені у технологічний прогрес, який дозволив збільшити виробництво та відкрити нові ринки.

Виконано за допомогою Disqus