Фітопатологічна експертиза насіннєвого матеріалу тепер доступна в Інституті здоров’я рослин

4 лютого 2019 62 0
Фітопатологічна експертиза насіннєвого матеріалу тепер доступна в Інституті здоров’я рослин
UKRAVIT

«Інститут здоров’я рослин» розширив спектр агробіологічних сервісів: з 2019 р. до переліку послуг, якими можуть скористатися аграрії, додалася фітопатологічна експертиза насіннєвого матеріалу. Про це повідомила прес-служба компанії.

«Якісне, здорове насіння — основа майбутнього врожаю. Тому розробку будь-якої системи захисту і живлення потрібно починати з дослідження посівного матеріалу. Адже від виявленого захворювання насіння залежить вибір протруйника (чи й навіть необхідність замінити посівнний матеріал!), а від насіння — весь майбутній врожай. Тому фітоекспертиза має бути обов’язковим елементом технології вирощування для будь-якої культури», —рекомендує керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй.

«Інститут здоров’я рослин» має всі можливості для проведення фітопатологічної експертизи насіннєвого матеріалу.

«З початку року ми досліджуємо насіння різних культур; з часом плануємо працювати й з рослинним матеріалом. Ми використовуємо кліматичні камери, в яких методом вологих камер або на поживних середовищах проводимо стимуляцію росту патогена. Потім за допомогою мікроскопічних досліджень ідентифікуємо грибкові хвороби», — розповів керівник лабораторії.

Він додав, що якщо в ході дослідження виявлено зараженість чи пошкодженість посівного матеріалу, фахівці Інституту надають аграрію рекомендації з використання протруйників і проведення агротехнічних заходів для зменшення розвитку хвороб у подальшому.

Виконано за допомогою Disqus