Реклама

Фермери озвучили шахрайські схеми на електронних земельних торгах

4 лютого 2019 1514 0
Фермери озвучили шахрайські схеми на електронних земельних торгах

Фермери, які намагалася придбати право оренди на землю за допомогою презентованх в.о. міністра агрополітики Максима Мартинюка електронних торгів на платформі Сетам, зіткнулися з рядом шахрайських схем. Про це повідомив агроном «Дунай-Агро» Григорій Опанасенко у Facebook.

«В одному випадку фермер зареєструвався на електронні торги на цій платформі, але коли під час торгів йому потрібно було відгукнутися і запропонувати свою ціну за оренду земельної ділянки, в нього чомусь не працювала відповідна кнопка, а звернення телефоном до організаторів торгів нічого не дало:кнопка так і не запрацювала і він залишився ні з чим», — повідомив Григорій Опанасенко.

Наступний варіант — незнання. Фермери з Кременчуцького району Полтавської області, яким повідомили, що укладення нових договорів оренди з ними обласне відділення Держгеокадастру планує лише через електронні торги. При цьому люди заздалегідь не були попереджені, що на земельних ділянках, які вони орендували до цього, ними з осені була посіяна озимина, на частині внесені мінеральні добрива під весняний засів і всі ділянки виорані, тобто мають незавершене виробництво,вкладені гроші, а їх у них збираються забрати.

Ще одна схема, якою користуються агрохолдинги. На торги окрім самого фермера реєструють ще кілька суб’єктів господарювання.

«Під час торгів дві фірми по ціні оренди пішли далеко вперед, а третя назвала ціну, яка незначно перевищувала ціну, яку зміг заплатити фермер . І от одна з цих 2 фірм виграла торги, а потім вони обидві відмовилися від оренди ділянки, і переможцем виявилася третя фірма, що представляла агрохолдинг і яка запропонувала ціну, яка на копійки перевищувала ціну, що її запропонував фермер», — розповів агроном.

В той же час, може бути озвучена сума — $300, за яку можна вирішити це питання.

Виконано за допомогою Disqus