Українське ДП СЕТАМ має кіпрське коріння

25 березня 2019 172 0
Українське ДП СЕТАМ має кіпрське коріння

Ресурс, на якому розміщений земельний аукціон СЕТАМ, фізично знаходиться у Вінницькій області. За даними YouControl компанія, якій належить має кінцевих бенефіціарів в Лімасолі на Кіпрі. А сам ресурс зареєструвала Вінницька міська рада. Про це йдеться в матеріалі «Земельні електронні аукціони СЕТАМ — державна земля у (не)безпеці?» на AgroPolit.com.

Про це свідчить ланцюжок експертних висновків віце-президента УСПП, голови Комісії з питань науки та ІТ Івана Пєтухова.

«Для початку перевіримо місце розташування (локації) самого ресурсу, на якому розміщено земельний аукціон —  https://setam.net.ua/. У пошукової системи для цього достатньо можливостей. Визначимо ІР-адресу цього ресурсу і хостинг-провайдера, де він розташований: ІР адреса  91.197.59.34, яка належить компанії «GARUDA NETWORKS LLC» з місцем локації в Україні «blvrd. Lesi Ukrainki 34». Блок ІР-адрес зареєстровано —2017-02-15T10:28:57Z, останні зміни внесено — 2017-08-28T10:02:08Z . Отримавши цей результат, спробуємо перевірити ТОВ «ГАРУДА НЕТВОРКС»  за допомогою або публічного ресурсу YouControl, або на сайті держреєстратора, ми бачимо що це товариство має кінцевих бенефіціарів в Лімасолі на Кіпрі. Дивіться самі: https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40939160/»,— повідомив він.

За словами Івана Пєтухова, основний вид діяльності товариства — оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність. Тобто, це пересічний надавач послуг хостингу, який, скоріше за все, було куплено під конкретне завдання, що натякає зміна назви компанії 07.11.2016 р., а наявність офшорного коріння може вказувати про створення схеми для виведення бюджетних коштів.

Другий момент, на який звертає увагу експерт, стосується роботи ще однієї важливої складової торгів.

«Задля сталої роботи система електронних торгів використовує «інноваційну децентралізовану технологію Blockchain», про це свідчить інформація  на сайті http://blockchain.gov.ua/ —  «Електронний аукціон Openmarket, створений Міністерством юстиції України у партнерстві з Державним агентством з питань електронного урядування, Фондом «Східна Європа» та американською компанією BitFury Group першими в світі розпочали використовувати інноваційну децентралізовану технологію Blockchain», — розповів він.

Ця технологія повинна пройти сертифікації в ДСС ЗЗІ.

«Зацікавившись державним ресурсом http://blockchain.gov.ua, я вирішив перевірити його належність. Для цього скористаємося сервісом whois ТОВ «Хостмайстер» і подивимось, хто його реєстрував на сайті https://hostmaster.ua/ . Згідно з отриманими даними цей домен подавала на реєстрацію Вінницька міська рада ще 2017.07.28» —  розповів Іван Пєтухов.За його словами, все це нагадує незаконну схему з використанням іноземних грантів, що зроблено з єдиною метою — розпиляти спочатку грант, а потім — гроші на щомісячну підтримку ресурсу ДП СЕТАМ.

Виконано за допомогою Disqus