Лохина може приносити 1 т/га вже в перші роки плодоношення

5 лютого 2019 218 0
Лохина може приносити 1 т/га вже в перші роки плодоношення
pixabay.com

На підприємстві ТОВ «Агропроммаш», що на Київщині вирішили спробувати себе й у ягідництві. Основні причини, чому ця ягода набирає популярності є висока ціна на неї та гарна врожайність. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

В господарстві відзначають, що в середньому, в перші роки плодоношення ягода може давати до 1 т/га, набираючи обертів з кожним роком. Загалом рослини можуть давати врожай до 50 років.  

Ягідництво не є основною діяльністю господарства, тут займаються вирощуванням пшениці, соняшнику та сої, віднедавна ввели також картоплю.

Вирощуванням лохини на підприємстві займається агроном Тетяна Горицька, яка зауважує, що вони поки перебувають на стадії вивчення особливостей культури і всього, що може бути з нею пов’язане.

«Розпочалось знайомство з культурою 3 роки тому, коли нам запропонували зайнятись її вирощуванням, у зв’язку з високою на неї ціною і майже повною відсутністю конкуренції», — розповів керівник Євген Заквацький.  

Наразі в господарстві насаджено трохи менше 1 га лохини, але, за словами керівника підприємства, площі можуть зрости.

«Наша кліматична зона найкраще підходить для того, щоб садити лохину. І ґрунти відповідають, і погодні умови», — каже Тетяна Горицька.

Із хворобами та шкідниками в господарстві поки не зіштовхувались. Загалом, природних ворогів у цієї культури майже немає, але, як запевняє агроном, варто бути готовими до всього. 

Перший врожай в господарстві тільки збираються отримувати, але вже знають, куди збуватимуть. За словами керівника підприємства, їх цікавить виключно український споживач. У планах — придбання обладнання для заморозки і, залежно від того, «як піде», — для переробки. 

Виконано за допомогою Disqus