Україна встановила сезонний рекорд з експорту яблук

8 лютого 2019 233 0
Україна встановила сезонний рекорд з експорту яблук

В січні 2019 р. Україна експортувала рекордні обсяги яблука. Після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 р. українські експортери змогли суттєво покращити результат, відправивши на зовнішній ринок понад 8 тис. т українського яблука. Таким чином починаючи з липня 2018 р. Україна експортувала понад 27 тис. т яблука загальною вартістю $9,7 млн, що є найкращим результатом за останні 5 років. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов'язаний не з кількістю, а  із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки — це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок. Для багатьох з них це з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на початок лютого  пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надлишковою, це є головною причиною досить низьких цін на яблуко. Але слід відзначити, що ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Для прикладу, середня вартість найбільш популярних сортів яблук на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку варіюється від 3 до 9 грн/кг.

При цьому від початку листопада спостерігалось поступове зростання ціни саме в максимальних рівнях цінового діапазону, тобто на яблуко преміальної якості. Ціни на яблука низької якості не змінились протягом осені і першої половини зими, за словами продавців таке яблуко сьогодні погано продається навіть по 2,0-2,5 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою