Ціни на яблука за тиждень знизилися на 22%

25 лютого 2019 94 0
Ціни на яблука за тиждень знизилися на 22%

За минулий тиждень знизилися ціни майже на всі сорти яблук в Україні. Аналітики акцентують увагу на тому, що дешевшає не тільки яблуко середньої та низької якості, але і якісна продукція. Так, вартість продукції за тиждень знизилася в середньому на 13-22%. Про це повідомляє EastFruit.

Нагадаємо, фермери прогнозують дефіцит яблук у 2019 р.

Винятком став сорт «Голден Делішес», максимальні ціни на який знизилися тільки на 2%, але при цьому тижнем раніше ціни на цей сорт опустилися відразу на 21%.

Слідом за Україною ціни на яблука істотно знизилися в Молдові, де «Айдаред» і «Голден Делішес» за тиждень в середньому втратили у вартості близько 17%. У той же час в Польщі подешевшали яблука сорту «Голден Делішес».

При цьому на минулому тижні не обійшлося і без винятків. За останні кілька днів аналітики фіксували різноспрямовані цінові тенденції в сегментах різних сортів яблук в Грузії. І якщо сорт «Джонаголд», як і в інших країнах регіону, дешевшав, то такі сорти, як «Голден Делішес» і «Айдаред», істотно додали в ціні, подорожчавши на 7% і 16%, відповідно. За словами місцевих операторів ринку, даний факт пов'язаний з помітним скороченням пропозицій даних сортів яблук на тлі, хоч і не активного, але стабільного попиту.

Найдорожчим сортом яблук залишається «Фуджі». Його вартість в $1,7/кг в Таджикистані залишається рекордною, тоді як в Україні цей яблуко можна придбати всього за $0,29/кг. Не поступається своїм місцем в кінці списку за цінами і сорт «Айдаред» з показниками $0,13/кг в Польщі і $0,84/кг на ринку Російської Федерації.

east-fruit.com

Незважаючи на той факт, що в Польщі, Україні та Молдові активно розвивається експорт (при цьому не тільки в кількісному плані, а й у плані розширення географії поставок), наявні запаси продукції залишаються досить об'ємними. Внутрішні ринки вищезгаданих країн не можуть поглинути наявний обсяг продукції, відповідно ціни на яблука продовжують знижуватися.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus