Директор НАБУ прокоментував ситуацію з обшуком в Аграрному фонді

8 лютого 2019 179 0
Артем Ситник, директор НАБУ
AgroPolit.comАртем Ситник, директор НАБУ

Національне антикорупційне бюро України наразі немає підтверджених фактів про розкрадання коштів за програмою купівлі, зберігання та перевезення міндобрив ПАТ «Аграрний фонд». Про це сьогодні повідомив директор НАБУ Артем Ситник під час презентації річного звіту про діяльність бюро. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, що 7 лютого о 14:00 робота ПАТ «Аграрний фонд» була заблокована працівниками НАБУ. У НАБУ свої дії пояснюють тим, що дія санкціонована і відбувається у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати службовими особами ПАТ «Аграрний фонд» понад 240 млн грн коштів при закупівлі, зберіганні, пакуванні добрив у 2017-2018 рр. За словами голови правління ПАТ Андрія Радченко, такі дії правоохоронних органів є безпідставними і найближчим часом «Аграрний фонд» відновить роботу та вчасно профінансує посівну кампанію 2019 р. в запланованому обсязі. Виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд» Микола Зубарєв вважає, що нинішні обшуки не випадково співпали за часом із заявою про зникнення зерна держкомпанії на елеваторах «Агроінвестгруп».

«Є справа про можливе розкрадання 240 млн грн при закупівлі, зберіганні і перевезенні міндобрив… Що стосується цього обшуку: ми не планували його робити. Ми проводимо обшук в крайніх випадках… В даному випадку було рішення суду про тимчасовий доступ до документів, але на цей тимчасовий доступ представники «Аграрного фонду» дали детективам довідку, що відповідні документи нібито були вилучені Генеральною прокуратурою України. Результати обшуку показали, що це не зовсім відповідає дійсності. І після того як було відмовлено виконати ухвалу суду щодо тимчасового доступу до документів, було прийняте рішення про санкціонований обшук. Було вилучено цілий ряд документів. З боку ПАТ «Аграрного фонду» була вимога, щоб всі документи були описані належним чином — це вимога цілком законна, а зважаючи на той факт, що обсяг документів досить великий, цей обшук затягнувся на два дні», — говорить він.

 

Виконано за допомогою Disqus