Молочній галузі потрібен новий компетентний орган — думка

7 жовтня 2015 79 0
Молочній галузі потрібен новий компетентний орган — думка
Кurkul.comМолочній галузі потрібен новий компетентний орган — думка

Для розвитку молочної галузі треба у першу чергу завершити формування компетентного органу, сказав колишній заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський, пише МilkUa.

За його словами, він повинен бути незалежний, швидко реагуючий, прозорий, а головне — компетентний у тих питаннях, які декларуються як державні гарантії, а саме: безпечність харчових продуктів, епізоотична безпека, захист прав споживачів. Це основні питання, якими на сьогодні повинен опікуватись компетентний орган.

«Компетентний орган може бути не один, як нам кажуть. Наприклад, у Польщі й Болгарії їх два, в Німеччині й Данії один. Але якщо їх два, то на законодавчому рівні повинні бути розмежовані їхні функції та повноваження, а також чітко встановлені правила делегування функцій та повноважень. Функції можна делегувати навіть приватній структурі, яка здатна незалежно проводити певну роботу, навіть оцінку. На сьогоднішній день немає суворого обмеження щодо кількості компетентних органів у країні. Звісно, один — то ідеальна модель, до якої прагнуть усі країни світу. Але стверджувати, що це обов’язково і ніяка інша система не має права існувати, не зовсім коректно», — сказав експерт.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою