Визначено інноваційні пріоритети українських аграріїв

27 лютого 2019 228 0
Визначено інноваційні пріоритети українських аграріїв
pixabay.com

За результатами дослідження Agrohub Innovation Agenda, яке проводилось з лютого по грудень 2018 р. було визначено основні інноваційні пріоритети українських аграріїв. Дослiдження понад 150 топ-менеджерів агрокомпаній з банком землi різного обсягу.

Основний інноваційний пріоритет українських агровиробників — точне землеробство. Незважаючи на складність впровадження, аграрії йдуть на це, тому що технологія дає в середньому 15% економії добрив, палива та ЗЗР, дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цієї інновації для українських реалій величезний.

Другий пріоритет — інновації в управлінні землею. Аграрії розуміють, що земля — ​​це головний актив їх бізнесу. Аудит і облік полів, аналіз цих даних через багаторівневі GIS-системи, що дозволяють відслідковувати кожну сотку, — в Україні з'являються такі технології роботи з земельним банком, яким можуть позаздрити і західні фермери.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, — це ERP-системи управління компанією. Найчастіше їх впроваджують великі холдинги. Потреба в технології обумовлена ​​особливістю локальних агрокомпаній: величезними територіями, розкидом земельних кластерів і необхідністю управляти великими колективами.

«Вперше продіагностована ціла агрогалузь. Вперше розроблено матрицю зрілості — технологію, що дозволяє агрокомпанії оцінити себе на світовій мапі інновацій і зрозуміти, які наступні кроки робити. Я завжди кажу, що інновації, в кінцевому підсумку, — це про фінансовий результат», — говорить засновниця Agrohub Юлія Порошенко.

У звіті National Innovation Agenda Report представлено 130 технологічних рішень, доступних українським аграріям, і 25 кейсів практичного застосування цих рішень. Всі вони зібрані у базу Agrohub Innovation Solutions.

Експертна лекторій — так організатори визначили формат Agrohub Nitro Marathon через його теоретично-практичну цінність. Він відбудеться 1 березня 2019 в InnoHub з 10 до 19 години. Потім Agrohub Innovation Agenda Report буде перекладено англійською мовою, і він буде доступний всім зацікавленим.

Виконано за допомогою Disqus