Чехія стала першою країною ЄС, вільною від АЧС

1 березня 2019 161 0
Чехія стала першою країною ЄС, вільною від АЧС
pixabay.com

У Чехії з квітня 2018 р. не виявляли нових спалахів африканської чуми свиней. Так, вона стала першою країною Євросоюзу, офіційно оголошеною вільною від вірусу. Про це повідомляє pigua.info.

Тепер у Чехії знімаються всі обмеження, пов’язані з транспортуванням тварин та іншими заходами посиленого епізоотичного контролю.

Вперше АЧС у країні виявили близько 2 років.  Після цього було докладено масштабних зусиль для викорінення цієї хвороби.

«Приклад Чехії демонструє, що, коли інструменти і стратегії, розроблені в ЄС, застосовуються належним чином, хвороба може контролюватися і навіть викорінюватися. Це свідчить про те, що наша політика ефективна і немає місця для необґрунтованих торгових обмежень. Те, що в Чехії вдалось побороти АЧС — великий успіх, але ми не можемо дозволити собі розслабитися, оскільки боротьба з африканською чумою свиней в ЄС ще триває», — зазначив уповноважений з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Витеніс Андрюкайтіс.

Чеський підхід до боротьби з АЧС складається з пакету цільових заходів. В основному це зводиться до обмеження доступу в зону спалаху захворювання в поєднанні з моніторингом і негайним видаленням туш. Також застосовувався інтенсивний відстріл диких кабанів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), від вірусу в період з червня 2017 р. по квітень 2018 р. в Чеській Республіці від АЧС загинув 221 дикий кабан. Останній спалах зафіксували 19 квітня. У країні не було інфіковано жодної свійської тварини.

Виконано за допомогою Disqus