Реклама

Озимі знаходять у доброму стані — Держпродспоживслужба

4 березня 2019 137 0
Озимі знаходять у доброму стані — Держпродспоживслужба

За інформацією Держпродсппоживслужби, станом на 1 березня 2018 р. посіви озимих культур на більшості площ знаходяться переважно у доброму та задовільному стані. Лише подекуди відмічено ураження рослин хворобами та підвищена активність гризунів. Про це повідомляє SuperAgronom.com.
 
Сприятливі агрокліматичні умови звітного періоду в південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, де збудники цих хвороб збереглися на 2-6% рослин. В осередках Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей на 3-6% рослин озимини розвивається снігова пліснява. У господарствах Волинської області хворобою уражено до 10% посівів.

«За потеплінням через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами», — радять фахівці.

У свою чергу танення снігу в західних, центральних та південних регіонах призвело до затоплення 20-60% нір мишоподібних гризунів, особливо у понижених місцях рельєфу.

«Наразі популяція гризунів знаходиться у пригніченому стані та характеризується низькими показниками життєдіяльності. Лише, у прикрайових смугах окремих полів Вінницької, Волинської, Київської, Херсонської, Чернівецької областей дещо підвищена, зокрема в озимині 4-5, багаторічних травах 5-10 жилих колоній на гектар», — повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погоднокліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури плюс 5°С можливе відновлення розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи та інших стацій.

Виконано за допомогою Disqus