Ранній початок посівної кампанії обіцяє гарні перспективи

6 березня 2019 135 0
Ранній початок посівної кампанії обіцяє гарні перспективи

Цього року посівна кампанія розпочалася на місяць раніше, ніж минулого року. Так, станом на 5 березня 2019 р. вже засіяно 32 тис. га. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, передає прес-служба Мінагрополітики.

«Завдяки сприятливим погодним умовам, ми отримали можливість цього року розпочати аграрний сезон з перших днів березня. Зазначу, що ранні польові роботи, раннє відновлення вегетації, дають нам гарні очікування та перспективи на нинішній аграрний рік», — зазначив Володимир Топчій.

Переваги ранньої посівної підтвердила і начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

За її словами, польові роботи під час справжньої метеорологічної весни є гарним знаком для майбутніх урожаїв. За її прогнозами, погода у березні хоч і буде нестійкою, але сприятливою — опади будуть чергуватися із сонячними періодами.

«Площа посівів озимих культур у 7,6 млн га — це одна з найбільших за останні роки, з яких 6,5 млн га складає озима пшениця. Завдяки сприятливій погоді, перезимівля посівів завершується добре, і у міністерстві відсутня інформація щодо будь-яких втрат», — додав заступник міністра.

В Україні продовжується підживлення озимих культур. Так, на сьогодні підживлення здійснено на площі близько 4 млн га (53-54% від посіяного). Водночас, в деяких областях озимі культури ще знаходяться під снігом, тому підживлення там буде виконано пізніше.

Виконано за допомогою Disqus