Землі держпідприємств розпаюють

9 жовтня 2015 62 0
Землі держпідприємств розпаюють
Сhrn.gp.gov.uaЗемлі держпідприємств розпаюють

Землі, які належать держпідприємствам, будуть розпайовуватися. Про це під час веб-конференції у прес-центрі ІА AgroNews сказав заступник керівника робочої групи з приватизації держпідприємств Міністерства аграрної політики та продовольства України, радник міністра аграрної політики та продовольства України Олексій Зубрицький.

За його словами, є Закон України «Про особливості приватизації сільгосппідприємств». Згідно з цим законом колектив і пенсіонери підприємств мають право на розпаювання земель, тобто отримують ділянку у приватну і безоплатну власність. Приблизно 75% орної землі в Україні вже знаходиться у приватній власності громадян України, у нас зараз приблизно 6 млн пайовиків, які володіють 30 млн га орної землі. Тому українська земля уже знаходиться у привітній власності громадян.

«Розпаювання землі — це питання соціальної справедливості до тих людей, які все життя пропрацювали на підприємстві, й вони мають право розпоряджатися цією землею: здавати в оренду чи обробляти самі», — сказав він.

Лілія Христенко, агропортал Кurkul.com

Виконано за допомогою Disqus