Ціни на пшеницю будуть стабільними — прогноз

12 жовтня 2015 30 0
Ціни на пшеницю будуть стабільними — прогноз
Кurkul.comЦіни на пшеницю будуть стабільними — прогноз

Очікувати зниження цін на пшеницю, до кінця сезону, навіть на тлі падіння світових цін, не слід, пише Нyser.

З урахуванням активізації експорту, як сировини, так і готової продукції, очікується зростання цін на продовольчу пшеницю, і можливе збільшення спреду цін на продовольче і фуражне зерно. Або навіть виникнення протилежних тенденцій — зниження у фуражному сегменті і зростання у продовольчому.

Підтримку цінам робить і ситуація, що складається з посівом озимих в Україні. Так, станом на 7 жовтня озимою пшеницею засіяно трохи більше 4,3 млн га, що на 11% менше, ніж на аналогічну дату минулого сезону (4,9 млн га). Така ситуація обумовлена ​​як агроклиматичними умовами (недолік вологи у грунті), так і затримується збиральною кампанією кукурудзи та інших пізніх культур. Більше того, навіть прогнозний показник посівних площ під озимою пшеницею, під урожай 2016 р., який озвучується Міністерством аграрної політики та продовольства України, і становить менше 6,2 млн га, істотно нижче торішнього показника у 6,8 млн га.

Також є ймовірність того, що несприятливі умови збережуться і надалі і підсумкові посівні площі під культурою виявляться ще меншими. А якщо аграрії все-таки вирішать здійснити пізній посів, то під час зимування сходи можуть виявитися ослабленими, що призведе до їх загибелі, а також позначиться на якості зерна.

Таким чином, з урахуванням того, що валовий збір української пшениці більш ніж на 95% формується озимими посівами, то в наступному сезоні очікується скорочення її виробництва та можливе збереження тенденцій у нестачі зерна борошномельних кондицій.

Виконано за допомогою Disqus