За рік цибуля подорожчала майже в 5 разів

15 квітня 2019 587 0
За рік цибуля подорожчала майже в 5 разів
pixabay.com

За минулі вихідні на ринку ріпчастої цибулі в Україні відбулося чергове зростання ціни. Після останньої хвилі подорожчання, вартість продукції сягнула безпрецедентно високого рівня 20-25 грн/кг (€0,66-0,83/кг). За рік цибуля в Україні подорожчала майже в 5 разів. Повідомляє info.shuvar.com.

Сьогодні на гуртових ринках країни вітчизняну цибулю продають в максимальному діапазоні 22-25 грн/кг (€0,73-0,83/кг). В той час, як імпортна продукція виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 20-22 грн/кг (€0,66-0,73/кг).

Зростання ціни пов’язане, передусім, із суттєвим скороченням імпорту, яким від початку листопада Україна намагалася компенсувати нестачу продукції місцевого виробництва.

Про скорочення імпорту свідчать і дані Держстату, згідно яких в березні Україна імпортувала 11,8 тис. т цибулі. В порівнянні з лютим цей обсяг зменшився більш ніж в 2 рази.

За словами продавців ОРСП «Шувар» сьогодні попит на цибулю значно перевищує реальну пропозицію, покупців навіть не відлякують високі ціни.

На цьому тижні ціни на українському ринку, вперше від початку сезону, перетнули рівень цін в сусідній Польщі, де цього року теж зафіксовані рекордно високі ціни.

Читайте за темою: Насіннєва цибуля подорожчала у 7 разів.

Виконано за допомогою Disqus