Україна стала одним з найбільших імпортерів цибулі в Європі

25 квітня 2019 375 0
Україна стала одним з найбільших імпортерів цибулі в Європі
pixabay.com

За перші два місяці 2019 р. Україна стала другим найбільшим імпортером цибулі в Європі. Першою стала Великобританія. Про це повідомляє EastFruit.

За січень-лютий 2019 р. в Україну було завезено 34,2 тис. т цибулі. Це був рекордний обсяг імпорту цибулі в Україні в історії.

Нагадаємо, за рік цибуля подорожчала майже в 5 разів

«Не дивлячись на рекордно високі ціни на цибулю в Україні наразі, існує реальна загроза нового цінового шоку вже в наступному сезоні, тому що насіння цибулі закуплене виробниками в рекордних кількостях не тільки в Україні, але і в інших країнах регіону», — зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Ярмак Андрій.

У перші два місяці 2019 р. основними постачальниками цибулі в Україні були Узбекистан і Казахстан, на які припало 86% всього імпорту. Також значні обсяги цибулі були ввезені з Киргизстану, Вірменії, Нідерландів, Білорусі, Таджикистану, Єгипту і Польщі. З цих країн, тільки Нідерланди поставляли цибулю в Україні в той же період 2018 р.

Експерти відзначають, що поряд з підвищеним попитом на професійні насіння цибулі — гібриди та сорти від провідних селекційних компаній, величезним попитом користуються також насіння цибулі серед населення України. Також населення активно купує цибулю-сіянку, частина з якої імпортується, тому що продукція власного виробництва не покриває попит.

Відповідно, слід очікувати зростання виробництва цибулі і в господарствах населення України. Частина цієї цибулі обов'язково виявиться на ринку, надавши додатковий тиск на ціни.

Проте, на думку аналітиків EastFruit, ціни на озиму цибулю і ранні сорти цілком можуть бути досить високими. Ймовірно вдалою стратегією для тих, хто істотно розширив площі під урожай 2019 р., може бути реалізація максимальних обсягів цибулі відразу під час збирання, без закладання на тривале зберігання, тому що ймовірність поступового падіння ціни на цибулю протягом усього сезону залишається досить високою.

Виконано за допомогою Disqus