Виробництво молока за перший квартал 2019 року скоротилося

16 квітня 2019 63 0
Виробництво молока за перший квартал 2019 року скоротилося
pixabay.com

За даними Держстату, за перший квартал цього року в Україні було вироблено 1,9 млн т, що на 1,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Інфагро.

«Зниження традиційно йде за рахунок господарств населення (-3,3% до минулого року), а ось підприємства наростили випуск (+ 0,6% до першого кварталу 2018 р.) за рахунок березня (+ 0,8% до березня минулого року). Зростання виробництва фермерського молока — хороший знак для галузі, так як за цим має йти збільшення пропозиції сировини для переробки, якісної сировини», — йдеться у повідомленні.

Поголів’я корів знижується у господарствах всіх категорій. Станом на 1 квітня 2019 р. в країні налічувалося 1,9 млн голів, що на 3,9% нижче аналогічного періоду минулого року. Кількість корів в господарствах населення за рік скоротилося на 4,4% до 1,46 млн, в сільгосппідприємствах — на 2,4%, до 0,46 млн корів.

Чергове зниження закупівельних цін на молоко очікується вже з 15 квітня. Критичним періодом будуть Великодні свята, що переходять в травневі. Саме в цей час профіцит може досягти піку і вплинути на подальшу динаміку вартості сировини.

Читайте більше: Анджел Абуело: Хочете підвищити продуктивність молокоферми — приділіть увагу телятам

Виконано за допомогою Disqus