Ціни на томати не знижуватимуться — УПОА

17 квітня 2019 81 0
Ціни на томати не знижуватимуться — УПОА
pixabay.com

Наразі ціни на томати в середньому на 40% перевищують минулорічні. Передумов для зниження їх вартості немає. Про це повідомили аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Така ситуація пояснюється обмеженою пропозицією томату на українському ринку. Зокрема, поставки з Туреччини продовжують скорочуватись через сезонний фактор. В той же час, серед українських комбінатів до збору врожаю поки приступили одиниці, а вибірки в цих теплицях дуже малі через холодну та похмуру погоду.

Нагадаємо, вірменські фермери призупинили виробництво томатів. Їх вирощування стає невигідним.

За тиждень ціни на томати в Україні знизились лише на 4-8%. Станом на 16 квітня продукція з Туреччини пропонується по 50-52 грн/кг ($1,87-1,94/кг), ціни на місцеві помідори доходять до 60 грн/кг ($2,24/кг).

Згідно з прогнозами синоптиків найближчими днями очікувати поліпшення погодних умов не варто. Отже, розраховувати на посилення темпів дозрівання томатів в теплицях теж не доводиться. Крім того, учасники ринку розраховують на пожвавлення попиту перед Великодніми святами і навіть не виключають, що ціни на томати за таких умов можуть навіть почати зростати.

Виконано за допомогою Disqus